ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

“TÜRKÇE’MİZ PARMAK İZİMİZDİR”

“TÜRKÇE’MİZ PARMAK İZİMİZDİR”
“TÜRKÇE’MİZ PARMAK İZİMİZDİR”
Bu Habere Oy Verin!

Özel İzmir SEV Ortaokulu tarafından geleneksel olarak düzenlenen Dilden Dile Türkçe Festivali’nin bu yıl üçüncüsü gerçekleştirildi. Türkiye genelinden on okulun öğrencileri, Dilden Dile Türkçe Festivali’nde buluştu. Öğrencilerin heyecanına, danışma heyeti üyeleri ve Türkçe öğretmenleri de ortak oldular.

wtsreydhfjg

Dilden Dile Türkçe Festivali; Türkçeyi sevdirmek, dil öğrenmenin eğlenceli olduğu algısını yaratmak, yaratıcılık becerisini geliştirerek farklı ve özgün ürünler ortaya çıkarma konusunda öğrencileri desteklemek, konuşma-yazma alanlarına ilgiyi artırmak hedefleriyle düzenleniyor.

Türkiye’de bir benzeri olmayan ve gelenekselleşen festivalde, danışma heyetini ünlü Tiyatro ve Sinema Oyuncusu Hasan KÜÇÜKÇETİN, Drama Eğitmeni Başak FINDIKÇIOĞLU ve İzmir Amerikan Koleji Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Neslihan CANDAN oluşturdu. Konuk konuşmacı olarak katılan ünlü oyuncu Hasan KÜÇÜKÇETİN, ilk dil eğitiminin ailede edinildiğine dikkat çekerek, doğru dil bilinci oluşturma konusuna hassasiyet gösterilmesi gerektiğini vurguladı. KÜÇÜKÇETİN, böyle bir etkinliğe liderlik ettiği için Özel İzmir SEV Ortaokulu’nu kutladığını ifade etti.

Festivalde. katılımcı öğrenciler hem sosyalleşip, hem de Türkçenin zenginliğini eğlenerek kavradılar. Kendilerine seçtikleri takım adlarıyla, Türkçenin farklı bir alanına yönelik olarak hazırlanmış altı etap oyununa katılan öğrenciler, oyunların sonlarında temsili, küçük hediyeler aldılar.

Dilden Dile Türkçe Festivali’nin sonunda katılımcı okullar Üsküdar SEV,  Rota Koleji, Özel Ege Lisesi, Bahçeşehir Koleji,  İTÜ Koleji, Tarsus SEV, Ekin Koleji, Özel Türk Koleji, Işıkkent Eğitim Kampüsü ve Ev Sahibi Özel İzmir SEV Ortaokulu’na sertifikaları ve plaketleri verildi. Danışma heyetinde bulunan konuklar da günün anısına Okul Müdürü Müfide van der HOEVEN’dan plaketlerini aldılar

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha