ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

AB PROJESİ ” İYİ UYGULAMA ÖRNEĞİ ” SEÇİLDİ

AB PROJESİ ” İYİ UYGULAMA ÖRNEĞİ ” SEÇİLDİ
AB PROJESİ ” İYİ UYGULAMA ÖRNEĞİ ” SEÇİLDİ
Bu Habere Oy Verin!

Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) öğretim üyesi Doç. Dr. Gözde Akyüz’ün Avrupa Birliği Projesi “İyi uygulama örneği” seçildi.

2014 yılında Ulusal Ajans Yükseköğretim Koordinatörlüğü tarafından kabul edilen ve koordinatörlüğünü Necatibey Eğitim Fakültesinden Doç. Dr. Gözde Akyüz’ün yaptığı “Inclusive Education in Early Childhood: Developing Good Practices” başlıklı Stratejik Ortaklıklar (KA2) projesi, Türk Ulusal Ajansı ve AB Bakanlığı Proje Uygulama Birimi Başkanlığı tarafından “İyi Uygulama Örneği” olarak değerlendirildi.

Türkiye’den Balıkesir Üniversitesi koordinatörlüğünde yürütülen projenin ortakları arasında, İngiltere’den Northumbria University, Belçika’dan VIVES University College, Hollanda’dan Hanze Hogeschool Groningen, Danimarka’dan University College Syddanmark, Portekiz’den Instituto Politecnico de Coimbra ve Litvanya’dan Vilniaus College yükseköğretim kurumları yer aldı. Projenin yürütülmesinde, Necatibey Eğitim Fakültesinden Doç. Dr. Gözde Akyüz, Prof. Dr. Hülya Gür, Öğr. Gör. Dr. Gülcan Öztürk, Arş. Gör. Nazlı Ruya Taşkın ve Arş. Gör. Sinem Güçhan Özgül destek oldu.

Proje Koordinatörü Doç. Dr. Gözde Akyüz; ana hedefi kaynaştırma uygulamaları ile ilgili öğretmen yeterliklerinin geliştirilmesi için, farklı katılımcı ülkelerde kaynaştırma eğitiminde kullanılan modellerin iyi bileşenleri ile oluşturulmuş ulus ötesi bir model geliştirmek olan projede geliştirilen model ve iyi uygulamaların, öğretmen eğitiminde kullanılan bir kılavuz olmasının beklendiğini ifade etti. Akyüz ayrıca Star Avrupa televizyon kanalında yayınlanan “Herkes İçin Erasmus” programına katılarak projenin amaçları, yenilikçi yönleri ve kazanımları konusunda program sunucusu Erhan Ertürk’ün sorularını yanıtladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha