ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

ALMANYA BALIKESİRLİLER DERNEĞİ’NE TAZE KAN

ALMANYA BALIKESİRLİLER DERNEĞİ’NE TAZE KAN
ALMANYA BALIKESİRLİLER DERNEĞİ’NE TAZE KAN
Bu Habere Oy Verin!

Almanya Balıkesirliler Kültür ve Dayanışma Derneği genel kurul yaptı. Almanya’da yaşayan Balıkesirliler’in bir araya geldiği ve yaptığı kültürel çalışmalarla her kesimden ilgi gören Balıkesirliler Derneği yönetimi değişti.

Daha önce Mehmet Semerci, Kemal Kanıkurumaz, Önder Bulaşma gibi isimlerin Başkanlık yaptığı dernekte başkanlığa Ramazan Köyden seçildi. Eski yönetimde bulunan üyelerin bir kısmı yeni yönetimde yine görev alırken diğer üyeler her zaman derneğe hizmet etmeye devam edeceklerini belirttiler.

Yeni Başkan Ramazan Köyden , görevi devralırken yaptığı konuşmada Eski Başkan Önder Bulaşma’ya ve yönetim kurulu üyelerine yaptıkları çalışmalar için teşekür etti. Aldıkları görevi layıkı ile yerine getirmek için tüm gayretlerini kullanacaklarını bildirdi.

Almanya Balıkesirliler Kültür ve Dayanışma Derneği her yıl Mayıs ayında yaptıkları festivalle anılıyorlar. Büyük bir hazırlık aşamasından geçen festival 3 gün sürüyor. Balıkesir yemeğinden halkoyunlarına, güreşlerden sanatçılarına gurbette yaşayan hemşehrilerine dolu dolu Balıkesiri yaşatıyorlar. Düzenlenen Festival Duisburg’ta yapılmasına rağmen Hollanda, Avusturya gibi ülkelerden yoğun katılımlar oluyor. Alman vatandaşlarınında yoğun ilgi gösterdiği festivalde Balıkesir en iyi şekilde tanıtılıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha