ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

“BARIŞI İNŞA EDECEĞİZ”

“BARIŞI İNŞA EDECEĞİZ”

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Zeytinli Şubesi Doğu ve güneydoğuda yaşanan terör olaylarını kınamak ve barış çağrısı yapmak üzere dernek merkezi önünde basın açıklaması yaparak 24 saatlik açlık grevi eylemi yaptı.

Pir Sultan Abdal Kültür dernekleri genel merkezinin aldığı karar gereğince bütün şubelerde olduğu gibi Zeytinli şubesinde de bir günlük açlık grevi eylemine başladı.

Zeytinli Altınkum’daki dernek merkezi önünde toplanan dernek üyeleri ve Edremit Demokrasi platformu bileşenleri de açlık grevine başlayan Şube Başkanı Erol Duygun’a destek verdi.

Eylem için hazırlanan basın bildirisini Özgül Erdem Coşar okudu. Basın bildirisinde şu ifadelere yer verildi;”Alevi Bektaşi Federasyonu ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneklerinin doğudaki katliamlara karşı “Savaşlar olmasın, çocuklar ölmesin, barış hemen şimdi!” şiarıyla başlatmış olduğu süresiz açlık grevine destek vermek amacıyla Edremit-Zeytinli Pir Sultan Abdal Kültür Derneği olarak da 24 saatlik açlık grevine başlamıştır.

‘’7 Haziran dan sonra başlayan süreçle birlikte, Kadim halklarımızın yaşadığı iller, birer Kerbela’ya çevrilmiş durumda. İmam Hüseyin ve yoldaşlarını susuz bırakıp katledenlerin zihniyetine sahip olan egemenler, bugün Kürt illerimizde yaşayan kardeşlerimizi göçe, açlığa, sefalete ve ölüme mahkûm etmektedir. Barış isteyenlerin, bu sürece müdahale etmesi ve çözüm üretmesi yönündeki beklentilerimiz artarak devam etmektedir. Biz Aleviler felsefemiz gereği, 2017 nfl jerseys for sale best sellers tarihin her döneminde hep zalimin karşısında, mazlumun yanında olduk. Yürüdüğümüz yoldan asla dönmeyeceğimizi bir kez daha belirtirken, Kerbela da zalimlerin karşısında dimdik duran İmam Hüseyin’in inancı ile açlık grevimizin amacına ulaşacağına inanıyoruz’’ .

“SAVAŞA KARŞI BARIŞI İNŞA EDECEĞİZ”

Halkların Kardeşliğinden, eşitliğinden bir an olsun vazgeçmeyeceğiz, ‘’ ’Gördüğünü’ ‘görmedim’ diyen, doğru bildiğini söylemeyen bizden değildir’’ felsefesiyle yanı başımızdaki katliama sessiz kalmayız, kalmayacağız. Dünya tarihinde yapılan tüm savaşların, Ortadoğu’yu kendi dünyalarına, ekonomilerine ve iktidarlarına yarayacak bir biçimde şekillendirmeye çalıştıklarının farkındayız. Ve biliyoruz ki bu savaşı ancak ezilenlerin ortak mücadelesi durduracaktır. Bizler, Cizre, Silvan, Nusaybin, Dargeçit, Diyarbakır Sur ve daha birçok diğer Kürt yerleşimlerindeki sivillere bedel ödetmenin de hiçbir vicdan ve adalete sığmayacağını söylüyoruz. michael kors backpack wallet 2

Bu illerinde bulunan kardeşlerimizin en temel hakkı olan eğitim, sağlık, barınma ve yaşam haklarının ellerinden alınmasını; orada bulunan tarihi mekânların, mezarlıkların tahrip edilmesini kabul etmiyoruz. 72 milleti aynı nazarda gören ve barışı şiar edinen inancımızın hassasiyetiyle, yanı başımızda dillerin, kültürlerin, farklı inançların ve tabi ki insanların yok edilmesine izin vermeyeceğiz. Ve ülkemizin kan deryasına çevrilmesinin önüne geçmek için var olan tüm gücümüzle mücadele edeceğiz. Biz biliyoruz ki bu topraklarda yüzünü insana, aydınlığa dönmüş tüm duyarlı canlarla birlikte savaşa karşı BARIŞ’ı inşa edeceğiz’’.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Zeytinli Şubesi olarak 02 Ocak 2016 tarihinde Alevi Bektaşi Federasyonu ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneklerinin doğudaki katliamlara karşı “Savaşlar olmasın, çocuklar ölmesin, barış hemen şimdi!” şiarıyla başlatmış olduğu süresiz açlık grevine destek vermek amacıyla Edremit-Zeytinli Pir Sultan Abdal Kültür Derneği olarak 24 saatlik açlık grevine başladı. Açlık Grevine desteklerini açıklayan Edremit Demokrasi Platformuna teşekkür ederken Barıştan yana olan bütün sivil toplum örgütlerini Barıştan yana tavır almaya davet ediyoruz.”

Sloganlar eşliğinde okunun basın bildirisinin ardından Pirsultan Abdal Kültür Derneği Zeytinli Şubesi Başkanı Erol Duygun açlık grevine başladı.

  nfl jerseys 2017 online 3

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha