ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

BAYIRBUCAK’A BÜYÜK DESTEK !

BAYIRBUCAK’A BÜYÜK DESTEK !
BAYIRBUCAK’A BÜYÜK DESTEK !
Bu Habere Oy Verin!

Ümraniye Belediyesi ve Hayrat İnsanî Yardım Derneği işbirliğiyle Ümraniye Meydanı’nda kurulan çadırda toplanan 6 tır dolusu yardım, Bayırbucak Türkmenlerine gitmek üzere dualarla uğurlandı…

Ümraniye Belediyesi ve Hayrat İnsanî Yardım Derneği işbirliğiyle Ümraniye Meydanı’nda kurulan çadırda toplanan 6 tır dolusu yardım, Bayırbucak Türkmenlerine gitmek üzere dualarla uğurlandı. Ümraniyelilerin bir araya geldiği uğurlamada bir konuşma gerçekleştiren Başkan Hasan Can, “Kardeşlerimize yardım etmek boynumuzun borcudur” dedi.

ud6tıygkh

Bayırbucak Türkmenlerine yardım konusunda ülke olarak gösterilen hassasiyet Ümraniye’de de yankı buldu. Ümraniye Belediyesi ve Hayrat İnsanî Yardım Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen ve “Haydi Ümraniye Kardeşlik Vakti” sloganıyla hayata geçirilen, Bayırbucak Türkmenlerine yardım projesi sonucu, ilk tırlar dualar eşliğinde yola çıktı. Ümraniye Meydanı’nda kurulan çadırda toplanan gıda, giyecek, kırtasiye, oyuncak, battaniye, bebek bezi gibi malzemeler Türkmenlere gönderilmek üzere Bayırbucak’a uğurlandı. Toplanan yardımları uğurlama törenine Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra, Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Enver Sedat Çakırıoğlu, Ümraniye İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk,  Hayrat İnsanî Yardım Derneği Başkanı Av. Hakkı Aygün, AK Parti Ümraniye İlçe Kadın Kolları Başkanı Mukaddes Bilgin, AK Parti Ümraniye Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Yasin Çakar, Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Tören, Hayrat İnsanî Yardım Derneği Başkanı Av. Hakkı Aygün’ün konuşmasıyla başladı. Hayrat İnsanî Yardım Derneği’nin faaliyetlerinden bahseden Aygün, “Yardıma muhtaç kardeşlerimizin her zaman yanındayız, Bayırbucak’la alakalı bu hayır için Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a ve hayırsever vatandaşlara teşekkür ederim” dedi.

uyıklj.

Ardından gerçekleştirdiği konuşmasında AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Enver Sedat Çakıroğlu: “Türkmen kardeşlerimize; Ümraniyeli insanımızın hassasiyetini ve duyarlılığını gösteren yardım tırlarını gönderiyoruz. Kısa bir zaman içerisinde böylesine hayırlı bir organizasyonla toplanan yardımlar için emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Bilhassa Değerli Belediye Başkanı Hasan Can Beyefendi’ye, Hayrat İnsanî Yardım Derneği ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Törende bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Dünyanın duymadığı mazlumları duymak zorundayız. Sessiz kalamayız, kardeşlerimize yardım etmek boynumuzun borcu. Kendi kavgalarını Müslüman coğrafyalarda yapan dünya devletleri yüzünden günahsız oldukları halde mağdur olan kardeşlerimizi umursamadan yaşayamayız. Bizler de bu sebeple durdurulmak istenmemize rağmen ülke olarak dik duruyor ve kardeşlerimize yardım ediyoruz. Şükürler olsun ki artık, ‘Orta Doğu’da ben de varım’ diyen, her konuda güçlü bir Türkiye var” dedi. “Benim orada soydaşım var” diyerek Bayırbucak topraklarındaki Türkmenlere ve tüm mazlumlara yardımların devam edeceğini dile getiren Başkan Hasan Can, “Bayırbucak’taki kardeşlerimizin ihtiyacı olduğunu duyunca, bir hafta içerisinde 6 tırı yola çıkartabileceğimiz kadar yardım topladık, Allah sizden razı olsun” dedi. Hayrat İnsanî Yardım Derneği’ne de müşterek çalışmaları gerekçesiyle teşekkür eden Başkan Hasan Can, “Kim hayır yapmak ister, kim hayır projesi getirirse elimizi uzatıyoruz, hayırda cimrilik yapılmaz” dedi. Yardım tırlarıyla Bayırbucak’a taşınan malzemenin taksimini de anlatan Başkan Hasan Can, “Malzemeler Türkiye Cumhuriyeti’nin hayır eli olan Kızılay vasıtasıyla, temsilcilerin gösterdiği istikamette, tesadüfen değil, düzenli olarak dağıtılacak. Allah yardımlarınızı hayırlara vesile kılsın ve hepinize onların ecrini cennetiyle göstersin” dedi.

Ardından bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Ümraniye’de yapılan yardım faaliyetlerinden bahsetti. Ardından Bayırbucak Türkmenlerine gidecek olan yardım tırları için başta Belediye Başkanı Hasan Can’a olmak üzere, Hayrat Vakfı’na, emeği geçen herkese ve Ümraniye halkına teşekkür etti.
Törenin sonunda, toplanan yardımlar 6 tırla Ümraniye Meydanı’ndan dualar eşliğinde Bayırbucak’a gitmek üzere yola çıktı. Ümraniye’de Bayırbucak Türkmenleri için yardımlar 31 Ocak Pazar’a kadar toplanmaya devam edecek. Hayırsever vatandaşların yardım yapmak için Ümraniye Meydanı’ndaki çadıra gitmeleri gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha