ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

” BENİ ANLAMADILAR İSTİFA ETTİM ”

” BENİ ANLAMADILAR İSTİFA ETTİM ”
” BENİ ANLAMADILAR İSTİFA ETTİM ”
Bu Habere Oy Verin!

Balıkesirli ünlü oyuncu Falay: ‘Bir anlayış bekledim, gösterilmedi. Sıkıntı yok. Ben de böyle bir tercihte bulundum.’

ŞEHİR TİYATROSUNDAN İSTİFA EDEN BARIŞ FALAY’DA SİTEM DOLU AÇIKLAMA

‘Medcezir’den sonra ara verdiği setlere ‘Paramparça’ ile dönen usta tiyatrocu Barış Falay, geçen hafta istifa ettiği Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ile ilgili sitemkâr konuştu. Bir film galası öncesinde sohbet etme imkânı bulduğumuz Falay, istifa kararının altında yatan gerçekleri de yine üstü kapalı anlattı. Tabii adrese teslim göndermelerdi söyledikleri…

DİZİ ÇEKERKEN DE TİYATRO YAPIYORDUM

Ayrılma kararının sadece ‘yoğun dizi çekimlerine’ bağlanmasına içerleyen Falay, “Ben 12 senedir dizi yapıyorum. 12 sene dizilerde oynarken aynı süreler içinde tiyatroda da 2 ya da 3 ayrı oyunda oynadım. Bunun nedeni sadece diziler olamaz” diyerek, derinlerde yatan başka nedenlere dikkat çekti.

BİR ANLAYIŞ BEKLEDİM GöSTERMEDİLER

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’ndan ayrılmasıyla ilgili yapılan açıklamaya da bir anlam veremeyen Falay, tercih yapmak zorunda olduğunu şu cümlelerle açıkladı: “Sevgili kurumum böyle bir açıklama yapmayı uygun bulmuş. Ve hepimizin hayatında zorlandığı, özellikle fiziksel anlamda zorlandığı dönemler oluyor. Bir anlayış bekledim, gösterilmedi. Sıkıntı yok. Ben de böyle bir tercihte bulundum.”

TİYATROYU HER YERDE YAPARIM

Bir kurumdan istifa etmesinin, tiyatrodan istifa edeceği anlamına gelmeyeceğinin altını özellikle çizen Falay, “Ben o kurumun kurucu oyuncularından biriydim. 8 yıl çalıştım. Böyle olması gerekiyormuş. Bir tarafım üzülüyor ama yapacak da bir şey yok. Biz tiyatro kökenliyiz. Tiyatroyu bir şekilde her yerde yaparız. Bu sene için böyle bir planım yok. Ama mutlaka olacaktır. Çok uzak kalabileceğimiz bir şey değil” dedi.

PARAMPARÇA’DA OYUNCULUĞUMA BAKARIM

Falay kadrosuna sonradan dahil olduğu ve Nurgül Yeşilçay ile Erkan Petekkaya’nın kavgalarıyla gündeme gelen ‘Paramparça’ ile ilgili ise şunları söyledi: “Dizi devam ediyor. Neler olup bittiğiyle ilgili yapımcılar gerekli açıklamaları yapıyor. Ben yapmak istemem. Oyunculuğuma bakarım. Her zaman tavrım bu. Tercihim de bu. Benim için bir sıkıntı yok.”

BARIŞ FALAY’IN İSTİFA HABERİ BÖYLE VERİLMİŞTİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Çevik, dizilerde rol alan Barış Falay’ın 9 ay önce işleri nedeniyle ücretsiz izne ayrıldığını belirterek “Kendisi bazı kanalların dizilerinde oynuyordu. İşlerinin yoğunluğu nedeniyle bize istifasını sundu. Zaten 9 ay önce ücretsiz izne ayrılmıştı” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha