ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

ÇÖP’ÜN VERİ TABANI ÇIKARILIYOR

ÇÖP’ÜN VERİ TABANI ÇIKARILIYOR
ÇÖP’ÜN VERİ TABANI ÇIKARILIYOR
Bu Habere Oy Verin!

Karesi Belediyesi, şehirde prestijli ve temiz sokaklar oluşturmak için 10.000 çöp toplama noktasını 5000’e indirerek maliyeti düşürecek hem de çöpleri daha kısa aralıklarla toplayarak verimliliği yükseltecek. Ekipler, çöp konteyner dağıtım planı sayesinde de çöpün veri tabanını çıkaracak.

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, tüm birimlerle olduğu gibi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerle de toplantı gerçekleştirdi. Karesi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, 145 kişilik ekibi ile 1340 konteynerin bakımını gerçekleştirirken 2304 adet de yeni konteyneride halkın kullanımına sundu. 10.000 noktadan çöp toplayan ekipler, 2019’a kadara kadar bu rakamı 5000’e  düşürerek çöp konteynerlerinin daha verimli kullanılmasını ve maliyetin düşürülmesini sağlayacak. Şehrin bir çok noktasında, modern ayak basmalı konteynerler yerleştiren ekipler, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın da katıldığı toplantıda halkı mağdur etmenden çöp sorununun nasıl çözüleceğini istişare etti. Konteyner dağıtım planının da yapıldığı toplantıda halktan gelen, moncler sale hat 2 ekiplerin tespit ettiği problemlerde masaya yatırıldı. Vatandaşlara daha kaliteli hizmet etmek için çöpün veri tabanının çıkarılmasının kararlaştırıldığı toplantıda, şehrin her noktasının fotoğraflanarak problemler belgelendirilecek. Çöp konteyner dağıtımı, hazırlanan program dahilinde yapılacak.

Karesi’de prestijli sokaklar oluşturmak için büyük çaba sarf eden ekipler, çöp toplama saatleri, konteyner konulması gibi konularında halkın doğru bilgiye ulaşmasını sağlayacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha