ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

DÜNYA MARKALARINDAN BALIKESİR’E İLGİ BÜYÜK !

DÜNYA MARKALARINDAN  BALIKESİR’E İLGİ BÜYÜK !
DÜNYA MARKALARINDAN BALIKESİR’E İLGİ BÜYÜK !
Bu Habere Oy Verin!

Dünyaca ünlü markaların Balıkesir’e ilgisi devam ediyor. Balıkesir’in, Büyükşehir belediyesi olmasıyla birlikte yaşadığı değişim ve kalkınma yatırımcıların da ilgisini çekiyor.

Dünyaca ünlü Hilton Oteli ve Alışveriş Caddesi projesinde ESAS Holding’in Balıkesir’e yapma kararı almasının ardından eğitimde dünyaca ünlü marka olan Girne Amerikan Üniversitesi(GAÜ), Susurluk’a üniversite kurmak için Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’u ziyaret etti, destek istedi. Susurluk Belediye Başkanı Hüseyin Hızlıoğlu ve Susurluk Kaymakamı Yusuf Özdemir eşliğinde Girne Amerikan Üniversitesi Kurucusu Serhat Akpınar, GAÜ Yöneticiler Kurulu Başkan Yardımcısı Asım Vehbi, GAÜ Yöneticiler Kurulu Başkan Yardımcısı Olgun Üstün, GAÜ Rektörü Prof. Dr. Kutsal Üstün, GAÜ Mimarlık Bölümü Dekanı Prof. Hüseyin Sadri, GAÜ Türkiye Yerleşkesi Koordinatörü Hüseyin Ata’nın yer aldığı kafile, Susurluk’a kurulması planlanan üniversite hakkında Başkan Uğur’a bilgi verdi.

Balıkesir’in potansiyelini ve gelişimini yakından takip ettiklerini ve buraya üniversite kurmak istediklerini ifade eden GAÜ Kurucusu Serhat Akpınar, “ Böyle bir projeye sizlerinle desteğiyle adım atmaktan dolayı çok mutluyuz. Geçtiğimiz haftada YÖK’te görüşmelerimiz oldu. Gerekli bilgilendirmeyi yaptık. Balıkesir’de üçüncü bir üniversitenin kurulması için sizin desteklerinizi bekliyoruz. Girne Amerikan Üniversitesi büyük bir markadır ve Balıkesir’e değer katacaktır. Gerekli izinleri aldığımızda 2017 yılına yüksek öğretim kurumunu yetiştirebiliriz” dedi.
Başkan Uğur, “ Üçüncü Üniversiteye Destek Veriyoruz”

Balıkesir’e açılacak üçüncü üniversitenin kurulmasına destek vereceklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, merkezi hükümetin ve yerel yönetimler olarak yapacakları yatırımlarla Balıkesir’in cazibe merkezi haline geleceğini söyledi. Susurluk’a kurulması planlanan üniversite alanı için ne gerekiyorsa yapacaklarını söyleyen Uğur, “ Bizde sizleri burada görmekten mutluyuz. Bizlerde arzu ediyoruz ki; Balıkesir’de üçüncü hatta dördüncü beşinci bir üniversite olsun. Balıkesir coğrafi açıdan önemli bir noktada. Marmara ve Ege’nin tam ortasında yer alıyor. Yeni yapılan bölünmüş otoyollarla, köprülerle birlikte İstanbul’a, İzmir’e, Çanakkale’ye kısa sürede ulaşabileceğiniz bir yer haline geliyor. Hem tüketim hem üretim merkezlerinin ortasında yer alıyor. Önümüzdeki günlerde Bandırma’ya yapmayı düşündüğümüz limanlar için Rotterdam’a gideceğiz. Ege Bölgesi’ne baktığımızda; Ayvalık’tan, Altınoluk’a kadar çok değerli turizm merkezlerine sahibiz. Ayvalık’la ilgili projelerimiz var. Balıkesir, 18 bin kilometre coğrafi alanda yer altı yer üstü zenginlikleriyle, termaliyle, turizmiyle çok önemli potansiyeli olan bir il. Balıkesir ikinci üniversitesini Bandırma 17 Eylül Üniversitesi olarak kurdu. İnşallah bir üçüncü üniversite her zaman talep bulur. Balıkesir’deki, Bandırma’daki üniversitenin puanları yüksek. İklimi, yaşamı, büyük şehirlere yakınlığı gibi unsurlardan dolayı öğrencilere hep buraları tercih ediyor” dedi. Girne Amerikan Üniversitesi Kurucusu Serhat Akpınar, Türkiye ve dünyadaki eğitim politikaları hakkında Başkan Ahmet Edip Uğur’a bilgi verdi. Görüşmenin sonunda Başkan Uğur, Girne Amerikan Üniversitesi heyetine Balıkesir’in dünyaca ünlü zeytinyağından hediye etti. Başkan Uğur, Valilik binasının yanına yapılan robotik otopark inşaatını gösteren ve çalışmalar hakkında bilgi verdi. Ziyaretin sonunda GAÜ Heyetine Balıkesir’in dünyaca ünlü zeytinyağı tadımı yaptırıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha