ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

KARLA BÜYÜK MÜCADELE VAR !

KARLA BÜYÜK MÜCADELE VAR !
KARLA BÜYÜK MÜCADELE VAR !
Bu Habere Oy Verin!

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri karla mücadelede sahada 24 saat esasıyla 28 ekiple görev yaptı.

Bu tarihlerde aralıklarla yağan kar sonucu Karesi ilçesinde 34 kırsal mahalle yolu, Altıeylül ilçesinde 40 kırsal mahalle yolu ulaşıma kapandı. Diğer ilçelerimiz Savaştepe’de 12, Susurluk’ta 29, Bigadiç’te 40, Kepsut’ta 31, Dursunbey’de 27, Sındırgı’da 39, Manyas’ta 14, Burhaniye’de 4, Edremit’te 2, Havran’da 12, Bandırma’da 11, İvrindi’de 29 kırsal, Balya’da 22 ve Gönen ilçesinde 26 kırsal mahalle yolu olmak üzere toplamda 372 kırsal mahalle yolu ulaşıma kapandı. Hemen akabinde kar yağışına hazırlıklı olan Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi’ne bağlı ekipler tarafından toplam 1.809 km kapalı yola müdahale edildi. Yapılan aralıksız çalışmalar neticesinde 20 Ocak tarihi itibariyle Balıkesir ilçelerinde ulaşılamayan kırsal mahalle yolu kalmamıştır.

54ertuyglkjm.çö

SAĞLIK EKİPLERİNİ HASTALARA BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ ULAŞTIRDI

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi’ne bağlı toplam 28 ayrı ekibin 24 saat esası ile aralıksız olarak sürdürdükleri karla mücadele sürecinde, acil sağlık hizmeti veren 112 Acil Yardım ekiplerine gelen ihbarlar doğrultusunda da Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından ’aciliyet’ içerdiği belirtilen yollara öncelik verilmiş ve acil hastalara ulaşılması sağlanmıştır. Açılan yollarda ulaşılan hasta vatandaşlar da Büyükşehir Fen İşleri ekiplerince evlerinden alınıp en yakın sağlık ekiplerine ulaştırılarak hastanelere nakilleri sağlandı.

Ayrıca, çalışmalar sırasında cenazesi olan vatandaşlardan gelen ihbarlara da öncelik verildi. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi ekipleri tarafından güç durumda olup yardım isteyen vatandaşların cenazelerinin mahallelerine ulaştırılması sağlandı.

eyrıretwrhfdjgö

1.150 TON TUZ HARCANDI

Öte yandan, ana arterlerde buzlanmaya karşı tuzlama çalışmaları da sürekli olarak yapılmış olup tuzlama çalışmaları halen devam etmektedir. Fen İşleri Dairesi yetkilileri, bu sezon karla mücadele kapsamında şu ana kadar toplamda 1.150 ton tuz harcandığını bildirdi.

EKİPLER HER AN TEYAKKUZDA

Son olarak Balıkesir’de 20 Ocak günü akşam saatlerinde yeni bir kar yağışı başladı. Bugün ise okullarda eğitime 1 gün ara verilen kar yağışı nedeniyle Büyükşehir Belediyesi tarafından tüm ekipler gelecek olan acil ihbarlara 24 saat esasıyla müdahale etmek üzere teyakkuz halinde bulundurulmaktadır.

BAŞKAN UĞUR EKİPLERİ KUTLADI

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, karla mücadelede gösterilen başarılı çalışmalarından dolayı Fen İşleri Dairesine bağlı tüm ekipleri kutladı. Başkan Uğur, yoğun kar yağışı sonrasında kapanan özellikle kırsal mahalle yollarında 7/24 esasıyla aralıksız çalışarak yolları tekrar ulaşıma açan ekiplerin gayretlerini takdirle karşıladığını belirterek emeği geçen tüm Büyükşehir Belediyesi personeline teşekkür etti. Başkan Uğur, karla mücadelede en başından beri tüm ekip ve ekipmanların seferber edildiğini, neticede başarılı bir çalışma yapıldığını ifade etti.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha