ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

SINDIRGI’NIN DAĞLARINA RES’LER KURULACAK

SINDIRGI’NIN DAĞLARINA RES’LER KURULACAK
SINDIRGI’NIN DAĞLARINA RES’LER KURULACAK
Bu Habere Oy Verin!

Sındırgı’nın Kürendere, Kıran, Ulus, Kertil bölgelerinde 2016 yılı içinde en az onlarca belki de yüzlerce rüzgâr gülü dikilecek.

İki firmanın bu yıl içinde Balıkesir’in Sındırgı Kürendere, Kuran, Ulus ve Pelitören bölgelerinde birçok rüzgâr gülleri dikmeye başlayacaklar.

Adı açıklanmayan firmaların bu yıl içinde Balıkesir İli genelinde onlarca, belki deyüzlerce pervane dikip yeni rüzgâr enerji santralleri kuracakları ve bu rüzgar panellerinin yapımının Sındırgı’nın Pelitören bölgesinde başladığı aktarıldı. Bu santrallerin dikilmesiyle Balıkesir’in bu enerji kolunda Türkiye’nin %35’ine tek başına sahip olacak.

BALIKESİR RÜZGAR YÖNÜNDEN ÇOK ŞANSLI

Balıkesir’in halen Türkiye’deki RES’lerin %28’ine sahip olduğunu bildiren yetkililer “Balıkesir ‘yenilenebilir enerji’ denilen rüzgâr enerji santrallerinde çok büyük ilerleme kaydetti. Bu daha da ileri giderek Bu yılın sonunda Balıkesir Türkiye’nin en büyük rüzgâr enerji gücüne sahip olacaktır. Balıkesir’de tabiatın verdiği bir rüzgâr gücü vardır. Bu gücü ve bu potansiyeli Balıkesir çok iyi değerlendirmektedir” bilgisini aktardılar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha