ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

TANJU ÇOLAK BALIKESİR’DEYDİ

TANJU ÇOLAK BALIKESİR’DEYDİ
TANJU ÇOLAK BALIKESİR’DEYDİ
Bu Habere Oy Verin!

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Tecrübe konuşuyor” projesi kapsamında Balıkesir’e gelen eski milli golcü Tanju Çolak ve teknik direktör Mesut Bakkal panele ve hali saha açılışına katıldı.

Karesi AVM toplantı salonunda gerçekleşen panelde gençlerin sosyal medyadan uzak durmasını isteyen Tanju Çolak, Türkiye’de sporun geliştiğini ve devlet desteğinin spora arttığını söyledi. Çolak, artık birçok kırsal mahallede gençlerin halı sahada top oynadığını belirtti.

Bundan 40 sene önce toprak saha bulmakta zorlandıklarını ifade eden Çolak, “Ben 1974′te köyümüzde çapa yaparken, bugün köyümüzde halı saha açılıyor. Türkiye nereye koşuyor? Bugün Balıkesir’in Kepsut ilçesindeki halı saha açılış töreninde protokol konuşurken geçmişe döndüm. Sizler çok şanslısınız ama bir o kadar da üretici değil de tüketici pozisyona geçmiş durumdasınız. Ne olur lütfen sosyal medyadan biraz uzak durun. Gençliğimiz oraya çok adapte olmaya başladı. O yüzden lütfen özümüze dönelim. Biz sizlere değer veriyoruz. Sizleri önemsediğimiz için buradayız.”

Teknik direktör Mesut Bakkal ise Türk Futbolunun zayıfladığını söyledi. Teknik adamların çok sık takım değiştirmelerine de değinen Bakkal,  “Teknik direktörlerin maalesef Türkiye’deki kaderi bu diye düşünüyorum. İstediğiniz kadar uzun mukavele yapın, istediğiniz kadar 5 yıllık ya da 3 yıllık anlaşın, sonuçta sizi yıpratmak için şöyle yapıyorlar; futbolcunun parasını ödemiyorlar, içeride ceza kesiyorlar, kulübe gelmiyorlar. Her türlü olumsuzluğu yaratıp yıpratmaya çalışıyorlar. Burada hem bizim mesleğimiz zedeleniyor hem de Türk futbolunun zayıfladığını hissediyorum. Çünkü hiçbir zaman istikrar da yok başarı da” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha