ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

20 BİN KİŞİ İZLEDİ

20 BİN KİŞİ İZLEDİ
20 BİN KİŞİ İZLEDİ
Bu Habere Oy Verin!

Burhaniye Belediyesi tarafından 12.’si düzenlenen Burhaniye Uluslararası Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Festivali, Festival ismine yakışır bir şekilde büyük coşku ve katılım ile kutlandı.

30-31 Ocak tarihlerinde birçok etkinlik ile Burhaniye’de gerçekleşen 12. Burhaniye Uluslararası Zeytin Zeytinyağı Hasat Festivali renkli görüntülere sahne oldu. 30 Ocak’ta mehter takımı yapılan kortej yürüyüşünün ardından açılış etkinlikleri ve konuşmaları yapılan Festivalin açılış töreni Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın hoş geldiniz konuşmalarıyla start aldı. Konuşmaların ardından sahne alan Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezi Halk oyunları ekibi ve mehter takımı izleyicilere hoş dakikalar geçirirken Burhaniye Belediyesi tarafından her sene düzenlenen Yöresel Zeytinyağlı yemek yarışmasında Burhaniye’nin Hamarat bayanları marifetlerini gösterdi. Festivalin tüm etkinlikleri yoğun bir kalabalık ile gerçekleşirken Balıkesir protokolünün de festivale ilgisi yoğundu.

BURHANİYE BELEDİYESİ ZEYTİNYAĞLARI TAM NOT ALDI

Körfezin en büyük zeytin üreticisi olarak zeytinyağı üretmeye başlayan Burhaniye Belediyesi açtığı stant ile zeytinyağlarını görücüye çıkardı. Bu sene ilk olarak Burhaniye Belediyesine ait olan zeytinlikleri kendi öz kaynaklarıyla işleyerek zeytinyağı üreten Burhaniye Belediyesi, zeytinyağı tadım standı ile yağlarını tadım yaptırdı. Festivale katılan misafirlerden ve Burhaniye halkından tam not alan Burhaniye Belediyesi Zeytinyağları en kısa sürede Türkiye’nin dört bir köşesinde satışa sunulacak.

PROF. DR. CANAN KARATAY “HER DERDİN VE HASTALIĞIN DEVASI ZEYTİNYAĞI”

ATERFGDBV

Her yıl geleneksel olarak yaz ve kış ayları olmak üzere 2 kez festival yapan Burhaniye Belediyesi bu yıl gerçekleştirdiği kış festivalinde katılanlardan tam not aldı. Geçtiğimiz 10 yılda en çok katılım sağlanan Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Festivalinde tüm etkinlikler halk tarafından büyük ilgi gördü. Burhaniye Belediyesi Ahmet Akın Kültür Merkezinde gerçekleşen Prof. Dr. Canan Karatay panelini yaklaşık bin kişi izledi. Zeytinin ve zeytinyağının önemini bir kez de Burhaniye Belediyesi’nin düzenlediği 12. Uluslararası Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Festivalinden vurgulayan Prof. Dr. moncler sale hat 2 Canan Karatay her hastalığın devası Zeytin ve zeytinyağı diyerek kendisini izlemeye gelenlere ve sesini Burhaniye’den duyan herkese bol bol zeytinyağı tüketmelerini tavsiye etti. Festivalin ilk günü Grup alaturka Band’in bir birinden güzel şarkıları ile son bulurken soğuk havaya rağmen binlerce insan Cumhuriyet Meydanı’nda Alaturka Band ile coştu.

6EDRTHGJKG

DEVE GÜREŞLERİNİ 20 BİN KİŞİ İZLEDİ

Festivalin ikinci günü geleneksel Deve güreşleri ile başlarken Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal tarafından yeniden düzenlenerek kapasitesi arttırılan Deve Güreşi Arenası hınca hınç dolarak deve güreşleri coşku ve eğlence ile izlendi.

Ege ve Marmara Bölgesinin en prestijli organizasyonlarından olan Deve Güreşleri Burhaniye ayağı gelen ziyaretçileri hayran bıraktı. Yaklaşık 20 bin kişin izlediği deve güreşlerinde güreşe katılan deve sahipleri ve senelerini bu işe vermiş kişiler tarafından bu senenin bu tarihe kadar en iyi ve en kalabalık deve güreşlerinin Burhaniye’de gerçekleştiğinin altını çizdi. Hatta bu şekilde devam ederse Deve güreşlerinin daha ünlü olduğu bölgeleri Burhaniye Deve güreşlerinin geçeceğini belirten Deve güreşleri otoriteleri sosyal medyada da, bu sene Burhaniye’de yapılan Deve güreşlerinin bu zamana kadar gerçekleşmiş en iyi ve en kalabalık deve güreşi olduğunu paylaşarak Burhaniye Belediye Başkanına bu anlamda teşekkürlerini sundular.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha