ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

BALIKESİR’E GİTMEKTE KARARSIZ !

BALIKESİR’E GİTMEKTE KARARSIZ !
BALIKESİR’E GİTMEKTE KARARSIZ !
Bu Habere Oy Verin!

İstanbul Bezm-i Alem Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görev yapan hemşehrimiz Prof. Turan Aslan Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı’na atandı. Uzun zamandır atama bekleyen Dekanlığa Balıkesirli bir Profesörün atanması çevre’de sevinç yarattı. Fakat Prof. Turan Aslan’ın yakın çevresinde Balıkesir’e gidip gitmeme konusunda kararsız olduğu konuşuluyor.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK)’ün bu ay’ki toplantısında, çeşitli üniversitelere bağlı 20 fakülteye dekan ataması yapıldı. Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Dektanlığı görevine de, İstanbul Bezmi Alem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Turan Aslan’ın atandığı açıklandı.

Balıkesirli olan 60 yaşındaki Prof.Dr. Aslan, 1986 ile 1993 yılları arasında Malatya Devlet Hastanesi’nde Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı olarak görev yaptı. Aynı zamanda, Halk Sağlığı Laboratuvarı, Bölge Kan Merkezi ve AIDS Araştırma Merkezi sorumluluğu görevlerinde de bulundu. 1993 yılında İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne geçen Dr. Aslan, 1995 yılına kadar burada çalıştı, 1995 yılında akademik çalışma ve araştırmalar yapmak üzere ABD’ye gitti, 1999 yılına kadar bu ülkede kaldı. Malatya’ya geri dönmeyen Prof.Dr. Aslan, 2003- 2005 yılları arasında da Ankara Refik Saydam Hıfzısıhha Enstitüsü Başkanlığı görevinde bulundu. Çeşitli üniversitelerde öğretim üyesi olarak çalışan Prof.Dr. Aslan, son olarak Bezmi Alem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görev yapıyordu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha