ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

BURHANİYE VE SAHİLLERİ MOBESE’Lİ OLDU

BURHANİYE VE SAHİLLERİ MOBESE’Lİ OLDU
BURHANİYE VE SAHİLLERİ MOBESE’Lİ OLDU
Bu Habere Oy Verin!

Burhaniye Jandarma Bölük Komutanlığı’nın yetki alanında bulunan mahallelerin güvenliğini sağlamak amacıyla yapımı tamamlanan ve hizmete giren Mobese sistemi yapılan bir törenle tanıtıldı.

Burhaniye İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı Mobese odasında yapılan tanıtıma Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Garnizon Komutanı Topçu Binbaşı M.Bülent Ölçensoy, Belediye başkanı vekili Cemal Akkılıç, Başsavcı Hüseyin Tuncel eski belediye başkanı Fikret Akova ve projeye destek veren işadamları katıldı. Projenin işleme girmesiyle ilgili bir tanıtım yapan Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, öncelikle proje destek veren kamu kurum ve kuruluşlarına, iş adamlarına ve emeği geçenlere teşekkür ederim dedi. Öner, yaptığı konuşmada şunları söyledi. “ Sistemin kurulması ve işlemesi ile birlikte Jandarma Bölgesinin yüzde 70’i kontrol altına alındı. Son sistem 26 kameranın yerleştirilmesi ile bölgenin büyük çoğunluğunu izleme imkanı oluştu.

2014 yılının Haziran ayında başlanan projenin hayata geçirilmesi ile birlikte hırsızlık olaylarında yüzde 60 azalma oldu. Kablosuz bir alt yapıya sahip olan Mobese sistemi 5.5 G frekansında çalışan Ultra HD kalitesinde kameraların kullanıldığı, 64 kameralık alt yapıya sahip sistemin 22 noktaya yerleştirilen 26 kameralık 1. Kısmı bölgedeki ilklerden oldu. Yaklaşık 250 Bin TL’ye mal olan projenin destek sağlandıkça önce 40 kameraya, yazlık sitelerin katılımı ile 64 kamera ya çıkarılması hedefleniyor. 4 PTS (Plaka Tanıma Sistemi) özellikleri olan kameralar sayesinde Jandarma Bölgesindeki trafik akışının yüzde 70’i kontrol ve kayıt altına alınmış olacak. Her hangi bir kira bedeli olmayan sistem önceki yıllara göre hırsızlık olaylarında ki sağladığı düşüşle şimdiden maliyetini karşılamış oldu” dedi. Burhaniye Jandarma Bölük Komutanı Binbaşı Ali İhsan Kurulan ise, “ ne yazıkkı hırsızlar televizyonlardaki dizelere baka baka iz bırakmamaya çalışıyor. Eldiven giyiyor, bere takıyor. Ancak, yine de jandarmadan kaçamıyor. Geçtiğimiz yıl 700 bin lirayı hırsızlık olaylarında Mobeselerin işleme girmesiyle birlikte yaklaşık 400 bin liralık mal çalımı engellendi. Bu düşüşler devletimize de önemli bir külfiyet oluyordu. Bu gün bir hırsızlık araştırmasın maliyeti yüksek, bir DNA tahlili yaklaşık olarak 5 bin TL’ye mal oluyor. Tabiki mobeselerin devreye girmesiyle birlikte bölük komutanlığımızın mahallere gönderdiği devriye sayısı da önemli oranda düştü” dedi. Mobese kameraların hizmete girmesiyle birlikte bu gün bizlere destek veren, emeği geçen herkese teşekkür ederim “ dedi. Daha sonra destek iş adamlarına teşekkür plaketi verildi.

 

https://www.facebook.com/sondak.edremit/photos/pcb.640050309475572/640050186142251/? moncler outlet sale t

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha