ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

DÜNYA’NIN EN İYİSİ SEÇİLDİ !

DÜNYA’NIN EN İYİSİ SEÇİLDİ !
DÜNYA’NIN EN İYİSİ SEÇİLDİ !
Bu Habere Oy Verin!

Dünyanın en iyi ulaşım kartı ve bilet sistemlerinin ödüllendirildiği  ‘’Transport Ticketing & Passenger Information Global’’ ödül töreninde ‘’İETT kart’’ en iyi ulaşım kartı ödülüne layık görüldü.

Her yıl düzenlenen Transport Ticketing & Passenger Information Global ödüllerinde dünyanın en iyi ulaşım kartı ve bilet sistemleri ödüllendiriliyor.  Londra’da düzenlenen ödül töreninde, İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğüne İstanbul’da tüm ulaşım türlerinde ve operatörlerde kullanılan ‘’İETT kartı’’ geliştirdiği için, en iyi ulaşım kartı ödülü verildi. Ayrıca jüri değerlendirmesinde toplu taşımada %98,5 kullanım oranı ve 20 milyon kullanıcısı ile İETT kartının, İstanbulluların hayatında önemli bir yere sahip olduğu vurgulandı.

Ödül törenine dünyanın birçok şehrinden toplu taşıma operatörleri yoğun ilgi gösterdi.

20 milyon kullanıcı, 5 milyon indirimli ve ücretsiz kişiye özel İETT kart sahipliği, %98,5 toplu taşımada kullanım oranı, günde 6 milyon yolculuk, 10 farklı toplu taşıma operatöründe kullanılması, 700 Biletmatik, 2.200 İETT Kart Satış ve Dolum Bayii, 22 adet İETT kart Başvuru Merkezi ve 2 adet Mobil İETT Kart Başvuru Merkezi ile ‘’İETT Kart’’ en kullanışlı kart seçildi.

‘’İETT KART’’ Ödüle Doymuyor

2013 yılında Payexpo 2013 Ödüllerinde en iyi ödeme sistemi ödülünü alan ‘’İETT Kart’’ 2014 yılında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının düzenlemiş olduğu Verimlilik Proje Ödüllerinde ise birincilik ödülünü almıştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha