ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

EDREMİT’TE 7 YENİ MAHALLE GELİYOR!

EDREMİT’TE 7 YENİ MAHALLE GELİYOR!
EDREMİT’TE 7 YENİ MAHALLE GELİYOR!
Bu Habere Oy Verin!

Edremit Belediyesi Meclisi’nin Haziran 2014 ayı toplantısında karar verilen Altınoluk, Güre, Akçay ve Kadıköy Mahalleleri’nde çoğunluğu eski adları ile oluşturulan mahallelerle 7 mahallede 06 Mart 2016 Pazar günü yeni muhtarlar seçilecek. Seçimden sonra Edremit’in 40 olan mahalle sayısı 47’ye yükselecek.

Edremit Belediye Meclisi 2014 yılının Haziran ayı toplantısında önceden belde olan ancak kapanarak tüzel kişiliği sona eren mahallelerin nüfus büyüklülükleri göz önüne alınarak Altınoluk Mahallesi’nde İskele ve Şahindere, Güre Mahallesi’nde Güre-Cumhuriyet, Akçay Mahallesi’nde Sarıkız, Zeytinli Mahallesi’nde Altınkum, İkizçay, Kadıköy Mahallesi’nde de Eroğlan adı ile toplam 7 yeni mahallenin kurulmasına karar verilmişti. Edremit Belediye Meclisi’nin bu kararının Edremit Kaymakamlığı’nın 02.02.2015 tarih ve 416 sayılı işlemi ile uygun bulunması ve Balıkesir Valiliği’nin 10.02.2015 tarih ve 2141 sayılı işlemi ile onaylanarak kesinleşen yeni mahallelerde 06 Mart 2016 Pazar günü yeni muhtarlık seçimleri yapılacak.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Edremit’in büyük bir kent haline geldiğini belirterek, “İlçemiz sınırları içerisinde yer alan 5 belde ve 20 köy tüzel kişiliği, 6360 sayılı yasa gereği sona ererek 31 Mart 2014 tarihi itibari ile belediyemize bağlanmıştı. Ancak özellikle kapanan beldelerin nüfus büyüklüğü göz önüne alınarak yurttaşlarımıza daha iyi hizmet götürebilmek ve sorunlarının hızlı bir şekilde tespit edilmesi amacıyla yeni mahalleler oluşturulmasının yararlı olacağını düşündük. Yurttaşlarımızın alışkanlığı, coğrafi adları ve bilinilirliği de göz önüne alınarak çoğunluğu eski adları oluşturulan 7 yeni mahallemizde 6 Mart günü yeni muhtarlarımızı belirlemek için vatandaşlarımız sandık başına gidecek. Huzur ve güven içerisinde bir seçim olması dileği ile muhtar adaylarımıza başarılar diliyorum” dedi. Yeni oluşturulan mahalleler ile Edremit’te ki toplam mahalle sayısı 47’ye yükselmiş olacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha