ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

 ENGELLİ VATANDAŞIN BAŞINA GELMEYEN KALMADI !

 ENGELLİ VATANDAŞIN BAŞINA GELMEYEN KALMADI !
 ENGELLİ VATANDAŞIN BAŞINA GELMEYEN KALMADI !
Bu Habere Oy Verin!

Ayvalık ‘ta, engelli bir şahsın vatandaşlık numarasını ele geçiren dolandırıcılar, talihsiz adama yapmadıklarını bırakmadı.

Mesanesi olmadığı için evden çıkamayan Sabahattin Peker’in nüfus bilgilerini ele geçiren dolandırıcılar, altı yıldan beri talihsiz adamın hayatını kabusa döndürdü. Malulen emekli Peker, kimlik bilgileriyle internette birçok kişiyi dolandıran şahısların, internet üzerinden yavru köpek ve otomobil jantı, karaborsadan Fenerbahçe- Galatasaray maç bileti satarak bazı vatandaşları da dolandırdığını, bu yüzden sık sık savcılığa ve polise ifade vermek zorunda kaldığını söyledi.

Son olarak Mardin’in Nusaybin ilçesinde bir ihbarı değerlendiren güvenlik güçlerininTürkiye’nin önemli bir kargo şirketine ait araçta yaptıkları aramalarda içinde yüzlerce paket kaçak sigara bulunduğu koli ele geçirdi. Koliyi gönderen kişinin vatandaşlık numarasının Sebahattin Peker’e ait olduğunu tespit edince, Peker bir kez daha savcılığa ifade vermek zorunda kaldı.

Başına gelenleri anlatan Sabahattin Peker, “Bu durumdan artık bezdim. Geceleri uykularım kaçıyor. Sadece bu yaşadıklarım yüzünden neredeyse her gece kabus görüyorum. Hemen hemen her sabah yataktan kan ter içinde kalkıyorum. Yıllar önce kimlik bilgilerime ulaşan dolandırıcıların yaptıkları yüzünden hayattan usandım” dedi.
Vatandaşlık bilgilerinin gerek telefon hatları alımında, gerekse kargo gönderileri gibi alanlarda ulu orta ve rahatlıkla kullanılmaması gerektiğini savunan Sabahattin Peker, “2010 yılından bu yana ben, kimlik bilgilerime ulaşan dolandırıcılar yüzünden 8 kez savcı ve polis merkezlerine çağrılarak ifade vermek zorunda kaldım. Yıllardır evimden dışarı çıkamayan ben, karaborsada maç biletleri, akıllı telefonlar, yavru köpekler ve kaçak sigaralar satmışım. Demek ki evden dışarı çıkabilsem, belki de Ayvalık’ı satacağım” diyerek hayıflandı.

Ele geçirdikleri kimlik bilgileri yüzünden her gününün kabusa döndüğünü kaydeden Peker, yetkililerin bir an önce bu dolandırıcıları yakalamasını dileyerek, başına bu işleri açanlara beddualar yağdırdı.

Eşi Sabahattin Peker’in bir süre önce ameliyat olup, hastanede tedavi gördüğü sırada kendisini arayan bir vatandaşın, ‘Bize yavru köpek sattınız ama ödemesini yaptığımız halde halen daha bize köpek falan gelmedi’ dediğini anlatan emekli öğretmen Harika Peker ise eşiyle birlikte yaşadıklarından şikayetçi.

Telefondaki vatandaşa, eşinin hastanede tedavi gördüğünü ve böyle bir satışı yapabilecek durumda olmadığını söylediğini ifade eden Harika Peker, “Bizim bugüne kadar ne evimizde beslediğimiz ne de satabileceğimiz köpeğimiz hiçbir zaman olmadı. Bir defasında da eşimin otomobil jantı sattığı iddia edildi. Oysa eşim jantın ne olduğunu bile bilmez” dedi.

YENİ KİMLİK KARTLARI UMUTLARI OLDU

Yetkililere seslenen Harika Peker, “TC Kimlik numarası hiçbir şekilde değiştirilemiyor. Belki yeni çipli kimlik kartları sayesinde bu kepazelikten kurtuluruz diye ümit ediyoruz. Artık mağdur olmaya devam etmeyelim. Lütfen bize bunları yapanları bulsunlar” ifadelerini kullandı.

 

haberler.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha