ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

HİZMET AYAĞA GİDİYOR !

HİZMET AYAĞA GİDİYOR !
HİZMET AYAĞA GİDİYOR !
Bu Habere Oy Verin!

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Balıkesir’de kamu yararına hizmet üreten kurum ve kuruluşlarla birlikte yürüttüğü Balıkesir “Bir BüyükAile” Oluyor projesinin 10 Şubat- 3 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen Karesi İlçesi etkinlikleri Bakacak mahallesinde devam etti.  Büyükşehir Belediyesi, Karesi Belediyesi, AFAD, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Kamu Hastaneler Birliği, İl Sağlık Müdürlüğü, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, Zabıta Daire Başkanlığı ve İtfaiye Daire Başkanlığı koordinasyonuyla tüm kamu kurum ve kuruluşlarının hizmetleri vatandaşın ayağına götürdü.

Vatandaşlara Eğitimler Verildi

Bu kapsamda çiftçinin daha bilinçli hareket edebilmesi adına Bitkisel ve Hayvansal Üretim Eğitimi, kırsal alanda yaşayan ve çiftçilikle uğraşan kadınların tarımsal ve sosyal konularda bilgilendirmesi amacıyla Kadınlara Çiftçi Eğitimi, yaşam kalitesini derinden etkileyen sigaranın zararları konusunda Koah, Tüberküloz ve Sigara Bırakma Eğitimi, beklenmedik bir sağlık problemi ile karşılaşınca ambulans gelinceye kadar kişiye müdahele edebilmek için Temel İlk Yardım Eğitimi, günümüzün önemli sağlık problemlerinden biri olan Obezite ile mücadele konusunda Obezite ve Sağlıklı Beslenme, Böbrek Sağlığı ve Kadınlara yönelik Kanser Eğitimi verilip Engelli, Bakıma Muhtaç ve Sosyo-Ekonomik desteğe ihtiyacı olan aileler ziyaret edildi. Vücut Kitle Endeksi, Tansiyon Ölçümü, Diyabet ve Obezite Taraması yapıldı.  Öğrencilere ise  El Hijyen ve Diş Fırçalama eğitimi ile el yıkama ve diş fırçalama alışkanlığı kazandırmak, Tüketici Hakları Eğitimi ile bilinçli tüketiciler yetiştirmek, Minik 112 programı ile 112 acil yardım hattının kullanılmasında görülen aksaklıkları gidermek, olağan dışı durumlarda davranış becerilerini geliştirmek, yaralanma sayılarını ve kazalara bağlı ölümleri azaltmak amaçlı eğitimler verildi.

Etkinlik Lokma Hayrıyla Son Buldu

Bakacak İlköğretim Okulu’nda, öğrenciler arası Şiir Okuma Yarışması düzenlendi. Karesi Kent Tiyatrosu tarafından Alaaddin’in Sihirli Lambası Oyunu ile eğlenen öğrenciler İtfaiye Daire Başkanlığı’nın düzenlediği Yangın Söndürme Tatbikatı ile heyecanlı dakikalar yaşadı. Bakacak Köy Meydanı’na yerleştirilen tanıtım tırında Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin bugüne kadar gerçekleştirdiği ve bundan sonra gerçekleştirmeyi planladığı projelerle ilgili görseller sergilendi. Projelerin mahiyeti ile ilgili Büyükşehir Beyaz Masa görevlilerince tanıtım tırını gezen vatandaşlarımıza ayrıntılı bilgi verildi. Etkinlik alanında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Karesi Belediyesi tarafından etkinliğe katılan vatandaşlarımıza lokma hayrı yapıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha