ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

“KÖMÜRLER EKSİK”

“KÖMÜRLER EKSİK”
“KÖMÜRLER EKSİK”
Bu Habere Oy Verin!

Yoksul ailelere dağıtılan kömürde vurgun yapıldığı iddialarını adli makamlara taşıyan CHP Milletvekili Av. Namık Havutça, Ayvalık Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Konuyu Balıkesir Valisi ve Emniyet Müdürüyle görüşen CHP Milletvekili Havutça, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahiplerine ücretsiz olarak dağıtılan ve her biri 25 kilogram olması gereken kömür torbalarının büyük bölümünde kameralar önünde yaptıkları ölçümlerde 10 kilogram eksiklik tespit ettiklerini, bu yapılan yolsuzluğun peşini bırakmayacağını ifade etti.

8 MİLYON TON EKSİK

Ayvalık Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ihtiyaç sahiplerine dağıtılan kömürlerle ilgili iddiayı yargıya taşıyan Havutça; ‘’Balıkesir ilinde 30.350 ihtiyaç sahibi aileye 2015 yılı sevkiyat listesinde 28. Bin 364,90 ton kömür dağıtıldığı, Ayvalık ilçesine 2 bin ton dağıtılacağı yer almaktadır’’ dedi. Bu rakamlar ışığında Balıkesir ili genelinde yapılan vurgun 11bin 345 ton, Ayvalık ilçesinde ise 800 ton dolaylarındadır’’ diyen Havutça; Türkiye geneline bakıldığı zaman son 13 yıl içerisinde dağıtılan kömür miktarının 20 milyon ton olduğunu, bununda 8 milyon tonunun dağıtılan torbalara eksik konulduğunu ifade etti.

Bugünün rayiç bedelleri üzerinden hesaplandığı zaman ortalama kömürün tonunu 600 liradan, Türkiye geneli vurgunun maliyetinin 4 milyar 800 milyon lira olarak karşımıza çıktığını görmekteyiz diyen Havutça, Kömürleri üreten ve ambalajlayan şirketlerin hükümet yanlısı olduğunu, bununda düpedüz bir soygun olduğunu belirtti.

BUNUN HESABINI VERECEKLER

Konu ile ilgili açıklama yapan Namık Havutça şunları ifade etti:

‘’Bu tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemektir. Kul hakkı yememeyi şiar edinen ve Müslümanlığı savunan bir hükümetin gerçekten din bezirganlığı yaptığının en somut göstergelerinden biridir. Hükümet ve yandaşları olan bu şirketler soğuk kış günlerinde derme çatma barakalarla, yoksul evlerinde ısınmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılan bu kömürlerle o insanları istismar etmişlerdir. Yapılan çok büyük bir soygundur. Bu hırsızlığı yapanlar hesabını yargı önünde vereceklerdir’’ diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha