ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

ONLARDA CAN TAŞIYOR !

ONLARDA CAN TAŞIYOR !
ONLARDA CAN TAŞIYOR !
Bu Habere Oy Verin!

Hayvanlar içinde Ambulans hizmetleri devre’de. Sokaklarda görülen yaralı hayvanlar için 153 nolu telefonu aradığınızda Ambulans gelip alıyor ve tedavi merkezine götürüyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sokakta yaşayan, sahipsiz hayvanları tedavi merkezlerine naklediyor. Yaralı ve sakat sokak hayvanları İBB’ye ait hasta nakil araçlarıyla tedavi merkezlerine götürülüyor. 2015 yılında 10 binin üzerinde yaralı ve sakat hayvana müdahale edildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sokaktaki yaralı hayvanlar için nakil aracı hizmeti veriyor.

İstanbul genelinde bulunan 26 adet Hayvan Nakil Aracı ile yaralı ve sakat hayvanların tedavi merkezlerine nakli sağlanıyor.  2015 yılında 10 binin üzerinde yaralı ve sakat hayvana müdahale edildi.

Nakil araçları,  vatandaşlardan gelen ihbarlar doğrultusunda yaralı hayvanların olduğu noktalara ulaşıyor. Yaralı hayvanlar uzman ekipler gözetiminde araçlara alınıyor. İlk müdahaleleri burada gerçekleşen hayvanlar, tedavileri yapılmak üzere İBB’ye ait Cebeci ve Tepeören tedavi ve bakım merkezlerine götürülüyor. Uzman veteriner ekiplerce tedavileri tamamlanan hayvanların aşı, bakım ve kısırlaştırmaları da yapılıyor.

7 gün 24 saat hizmet veren hayvan nakil araçlarına ALO 153 hattından ihbarda  bulunmak mümkün. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri,  İstanbullulardan gelen ihbarlar doğrultusunda haftada 200’ün üzerinde yaralı hayvana anında müdahale ederek tedavilerini tamamlıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha