ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

REKOR KIRILDI !

REKOR KIRILDI !
REKOR KIRILDI !
Bu Habere Oy Verin!

Ege ve Marmara Bölgesi Şubat ortasında baharı yaşıyor. Hava sıcaklıkları Ege Bölgesi’ndeki illerde Şubat ayının uzun yıllar ortalamasının üzerine çıktı.

Orman Su İşleri Bakanlığı Meteoroloji 2’nci Bölge Müdürlüğüne bağlı İzmir, Aydın, Balıkesir, Manisa ve içelerinde 15 Şubat itibarıyla uzun yıllar Şubat ayı sıcaklık değerlerininin üzerine çıkıldı. İzmir’de 15.2.1953 tarihinde 23.9, 20.2.2010 tarihinde ölçülen 23.8 değerleri aşılarak bugün 24.7 derece ölçüldü. Aydın’da 18.2.1979’da ölçülen 25.2 derecelik rekor da bugün 25.9’a çıktı. Balıkesir’de ise 27.2.2004 tarihinde ölçülen Şubat ayının en yüksek sıcaklığı 23.2, bugün 25.0 derece olarak kaydedildi. Manisa da 20.2.2010’de 26.6 derece sıcaklık bugün de aynı değerde ölçüldü. Bu illere bağlı ilçe istasyonlarında da rekorlar 1-3 derece daha fazla olarak ölçüldü.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının hafta sonuna kadar etkili olacağını bildirdi.

İzmir’de sıcak havanın etkisiyle meydanlarda, yeşil alanlarda cıvıl, cıvıl görüntüler yaşandı. Bir kaç gündür yağan yağmur nedeniyle çocuklarını evinden çıkaramayan anneler kendini sokağa attı. Konak meydanında çok sayıda çocuk güvercinleri besleyerek peşlerinden koşarak zaman geçirdi. Gençler güzel havanın keyfinin Kordon’da çimler üzerinde uzanarak çıkardı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha