ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

SAĞLIK MÜZESİ GELİYOR !

SAĞLIK MÜZESİ GELİYOR !
SAĞLIK MÜZESİ GELİYOR !
Bu Habere Oy Verin!

Balıkesir Tabipler Odası Bandırma Temsilciliği ilçede bulunan tarihi Pertevniyal Hastanesinin Sağlık Müzesine dönüştürülmesiyle ilgili çalışma başlattığı bildirildi.

Balıkesir Tabipler Odası Bandırma Temsilcisi Dr. Selim Panç, ilçede bulunan tarihi Pertevniyal Hastanesinin sağlık müzesine dönüştürülmesiyle ilgili çalışma başlattıklarını söyledi.

Bu kapsamda Balıkesir İl Sağlık Müdürü Dr. Servet Kocaöz ile bir görüşme yaptıklarını açıklayan Panç “Bu görüşmede ilçede bulunan tarihi Pertevniyal Hastanesinin sağlık müzesine dönüştürülmesini talep ettik. Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü de bu projeye sıcak bakıyor. İlk etapta tarihi hastane restorasyonunun yapılması için Bandırma veya Balıkesir Büyükşehir Belediyesine devredilecek. Restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından tarihi hastanenin bir bölümü sağlık müzesi bir bölümü de sağlık ocağı olarak hizmet verecek” dedi.

Panç, tarihi binanın sağlık müzesine dönüştürülmesiyle birlikte tinercilerin mekânı olmaktan kurtarılacağını sözlerine ekledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha