ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

TÜRKİYE’NİN GÜNDEMİ BURADA BELİRLENDİ !

TÜRKİYE’NİN GÜNDEMİ  BURADA BELİRLENDİ !
TÜRKİYE’NİN GÜNDEMİ BURADA BELİRLENDİ !
Bu Habere Oy Verin!

Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen Medyanın Dili ve Terör paneli; Kanaltürk, Bugün TV Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Gemici’nin moderatörlüğünde, Yeni Akit Gazetesi Yazarı Serdar Arseven, Star Gazetesi Yazarı Ahmet Kekeç, Sabah Gazetesi Yazarı Fahrettin Altun ve Yenişafak Gazetesi Köşe Yazarı Nedret Ersanel’in katılımıyla gerçekleşen 4. oturumuyla sona erdi.

Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen ve Türkiye gündemine oturan “Medyanın Dili ve Terör” paneli; Kanaltürk, Bugün TV Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Gemici’nin moderatörlüğünde, Yeni Akit Gazetesi Yazarı Serdar Arseven, Star Gazetesi Yazarı Ahmet Kekeç, Sabah Gazetesi Yazarı Fahrettin Altun ve Yenişafak Gazetesi Köşe Yazarı Nedret Ersanel’in katılımıyla gerçekleşen 4 oturumla sona erdi. Medya ve sosyal medya mecralarında sıkça söz edilen panel, vatandaşların da yoğun ilgisiyle karşılandı.
4. oturumun moderatörü; Kanaltürk, Bugün TV Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Gemici; Avrupa ve Türkiye medyasını karşılaştırarak, “Medya terör örgütünün propagandasını asla yapmamalı” dedi.

“İnsanlık tarihi boyunca iyilik ve kötülük daima bir arada bulunmuştur” diyen Yeni Akit Gazetesi Yazarı Serdar Arseven, insanların ve medya mensuplarının bir duruş sahibi olması gerektiğini vurguladı. Arseven, bireysel ve kurumsal olarak sahip olunan bu duruşun medya diline de yansıması gerektiğinden bahsetti.

Star Gazetesi Yazarı Ahmet Kekeç ise; “Terör kendini ifade edemeyişin başka yollara başvurmuş halidir, ülkede insanların kendini ifade edebilmesi adına birçok kanal varken terörizmin olmasına bizler anlam veremiyoruz” dedi. Kekeç; “Terör örgütleri yönlendirici bir güç olmadan yaşayamayan ticarethanelerdir ve medyayı araç olarak kullanırlar” dedi.

Sabah Gazetesi Yazarı Fahrettin Altun, sansasyonun egemen olduğu bir yerde yayıncılığın sorumluluklarının yerine getirilmesinin zor olduğunu söyledi. Birçok medya kurumunun terörizm faaliyetlerini çeşitli nedenlerle kullandığını dile getiren Altun,  “Misyoner yayıncılığı ifşa etmenin de yayıncılığın sorumluluklarındandır” dedi.
Yenişafak Gazetesi Köşe Yazarı Nedret Ersanel, yerli ve millî medyanın kendi iç yapılandırmasını değiştirmesi ve geliştirmesi gerektiğini söyledi. Ersanel: “Geçmişten bu yana terörün insanlar üzerinde yaşattığı etkiler konuşuluyor ve ele alınılıyor” diyerek, bu etkilerde medyanın payının ne olduğunu anlattı.

17 Şubat’ta Türkiye gündemini belirleyen “Medyanın Dili ve Terör” paneli; Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın kapanış konuşmasıyla son buldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha