ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

ALATURKANIN KRALI !

ALATURKANIN KRALI !
ALATURKANIN KRALI !
Bu Habere Oy Verin!

İsmail Özkan.. İstanbul’un en lüks semtlerinde onlarca metre uzunluğunda bilboardlarda afişlerini görebileceğiniz, Posta, Hürriyet, ve diğer ünlü gazetelerin magazin sayfalarında boy boy haberlerini okuyabileceğiniz, TRT Müzik kanalının yıllardır vazgeçilmez sanatçılarından, alaturka müziğin aranan isimlerinden. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Danışmanı olarak göz dolduruyor.

IMG-20160306-WA0002
Son yıllarda yaptığı çalışmalarla ve ürettiği projelerle Türkiye’nin sanat camiasında ön plana çıkan sanatçı marka olma yolunda hızla ilerliyor. Kendi ismiyle bereber Balıkesir’in ve Balıkesirlileri de beraberinde ön plana çıkaran sanatçı spor ve sanat camisasından olan ünlüleri bir araya getirme çalışmaları ile “büyük sanatçı” olduğunu gösteriyor.
TRT Müzik ve İstanbul’un en ünlü mekanlarında yaptığı programlarla Sanat müziğinin ön plana çıkan sanatçı magazin gazetelerinin sayfalarını süslemeye devam ediyor. Çıktığı sahne Vitrin isimli gazino İsmail Özkan’ı dinlemek için gelenlerin taleplerini karşılamakta güçlük yaşıyor. Sanatçının çıktığı akşamlar mekan full çekiyor. Dinlemek için gelenler ise Türkiye’de az görülen bir durumu gözler önüne seriyor. Türkiye’de kolay kolay bir sanatçı başka sanatçıyı dinlemek için gitmez İsmail Özkan’ı dinlemeye gelenler içinde sanatçılar ağırlık kazanıyor. 8.Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın eşi Semra Özal için ise İsmail Özkan’ı dinlemek vazgeçilmez bir durum olarak görülüyor. Semra Özal sık sık sanatçının şarkılarını dinlemek için Vitrin’de alıyor soluğu.

IMG_20160224_154337
Doğduğu yer olan Balıkesir’in plaka kodunu adının baş harflerine kazıtan sanatçı vefa duygusunun ne denli kuvvetli olduğunu gösteriyor. İstanbul’un en ünlü semtlerinde 50 noktada 14 metre uzunluğunda dev bilboardlarını süslüyor İsmail Özkan. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un İsmail Özkan’ı kendisine Kültür ve Sanat Danışmanı olarak seçmesinin ne kadar isabetli bir karar olduğunun göstergesi olarak yorumlanıyor.

Beyefendi kişiliği ile tüm sanatçıların ve sanat severlerin takdir ettiği İsmail Özkan bu çalışmaların yanında bir yandan yakın zamanda piyasaya çıkacak olan single’ın çalışmalarını sürdürüyor. Sözlerini ünlü şair Ahmet Selçuk İlkan bestelerini Selami Şahin’in yaptığı single çalışmanın büyük ses getireceği tahmin ediliyor.

IMG-20160306-WA0000

Zeybekajans portalına özel açıklamalar yapan sanatçı ” Sanat camisasında kendini kabul ettirebilmek çok zordur, Ben tüm zorluklara rağmen bunu başardığımı düşünüyorum. Yoğun bir şekilde çalışıyorum, İstanbul,Balıkesir ve İzmir arasında adeta mekik dokuyorum. Amacım sadece kendimi ön plana çıkarmak değil kendimle beraber Balıkesir’in adınıda duyurmaya çalışıyorum. Balıkesir’li çok değerli sanatçı dostlarım Ali Çakar, Sabahattin gülümser, Ayhan Aşan gibi dostlarım ve büyüklerimle irtibatımı hiç kesmiyorum. Caner Erkin ve diğer sporcu kardeşlerimle sık sık bir araya gelmeye çalışıyorum. Hepimiz biliyoruz’ki birlikte hareket ettiğimizde çok daha güzel şeyler ortaya koyabiliriz. Belki dallarımız ayrı olabilir fakat bu bizim birbirimizden faydalanacağımız şeylerin olmayacağı anlamına gelmez. Nasıl İbrahim Tatlıses denildiğinde akla Urfa geliyorsa benim amacımda İsmail Özkan denildiğinde insanların aklına Balıkesir gelsin istiyorum” dedi. Senin için Adnan Şenses’in yolunda diye haberler çıkıyor ulusal magazın basınında sorumuza sanatçı şu cevabı verdi; ” Rahmetl Adnan Şenses bu memlekette unutulmazlar arasına adını yazdırdı, bu söylemler beni onure eder, Adnan Şenses’in yeri asla dolmaz ama benim için büyük ustanın yolunda olduğumu söylemeleri benim bu yolda daha çok çalışmamı ve bunu haketmem gerektiği sonucunu ortaya koyar” diyerek bir kez daha mütevaziliğini gösterdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha