ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

ARTIK ÇÖPE GİTMİYOR!

ARTIK ÇÖPE GİTMİYOR!
ARTIK ÇÖPE GİTMİYOR!
Bu Habere Oy Verin!

Gömeç’te 30 yılı aşkın süredir fırın ustalığı yapan İrfan Babayiğit ürettiği simit peksimetlerini İstanbul, İzmir gibi büyük illere satıyor.

Yaptığı simit peksimetleri İlçede büyük ilgi gördü ve ünü kısa sürede Balıkesir’in ilçelerine yayıldı,Daha sonra İzmir ve İstanbul’da rağbet gören peksimetler İrfan Babayiğit’in işini büyütmesini sağladı. Satılamayan simitlerin çöpe atılmaması düşüncesiyle üretilen simit peksimetleri talebin artmasıyla birlikte seri üretimle imal edilir duruma geldi.

Özellikle Diyet için tercih edilen simit peksimetlerini Balıkesir’de ve çevre illerde bulamadıklarını söyleyen müşteriler, galetaya nazaran daha lezzetli ve daha gevrek olduğunu söyledi.

İrfan Babayiğit, “Balıkesir’in Gömeç ilçesinde 35 yıldır fırıncılık yapıyorum. Bayat simitlerin çöpe gitmemesi için nasıl bir çalışma yapabilir diye düşündük ve çalışmalarımız sonucu peksimet ortaya çıktı. Özellikle dışarıdan gelen müşterilerimiz bunu çok beğeniyor ve tercih ediyor. Üründe katı yağ olmaması ve daha sade olduğu için müşteriler simit peksimetini tercih ediyor” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha