ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

ASKERİN ORGANLARI 3 KİŞİYE UMUT OLDU

ASKERİN ORGANLARI 3 KİŞİYE UMUT OLDU
ASKERİN ORGANLARI 3 KİŞİYE UMUT OLDU
Bu Habere Oy Verin!

Askerdeyken ailesini görmek için Soma’ya gelen ancak elim bir kazayla hayatını kaybeden Şükrü Karaoğlu´nun bağışlanan organları Akhisar´da yapılan nakille 3 hastaya umut oldu.

Manisa Valiliği´nin başlattığı ´Bağışla Bağlan Hayata´ projesi kapsamında, en çok organ bağışı alan ilçemiz yeni bir organ bağışıyla projeye katkı sağlamaya devam ediyor.

Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi Yoğun Bakımı´nda 10 gündür tedavi gören Şükrü Karaoğlu´nun, 18 Mart 2016 tarihinde beyin ölümünün gerçekleşmesinin ardından organları (iki böbrek ve bir korneası) üç hastaya umut oldu. Konuyla ilgili konuşan hastanenin organ nakil koordinatörü Uzm. Dr. Hamza Bambal “08.03.2016 tarihinde trafik kazası geçiren, kazanın ardından Soma Devlet Hastanesi´nde kafa travması nedeniyle opere edilen ve ameliyat sonrasında Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Ünitemizde tedavi altında tutulan Şükrü Karaoğlu isimli hastanın, 18 Mart Cuma günü yapmış olduğumuz değerlendirme neticesinde beyin ölümünün gerçekleştiğini tespit ettik. Beyin ölümü tespiti sonrasında Şükrü Karaoğlu´nun yakınları ile temasa geçtik ve organ bağışı konusunda görüşlerini aldık. Hasta yakınları ile yapılan görüşmelerden organ nakliyle başka hayatlara umut olacak olumlu sonuç alınınca, önce hastane yöneticilerimiz durumdan haberdar edildi ve sonrasında İzmir (BKM) organ bağışı bölge koordinasyon merkezine haber verildi. Uygun alıcıların tespit edilmesinden sonra, 19 Mart gece yarısında hastanemize gelen organ nakil ekibi ve hastanemiz ameliyathane ekibinin birlikte yürüttüğü bir operasyonla, Şükrü Karaoğlu´ nun korneası ve iki böbreği alınarak hayata tutunmak için organ nakli bekleyen hastalara ulaştırıldı ve aynı gün içinde İzmir´de iki, Manisa´da bir hastaya bu organlar nakil edildi.” dedi.

Hastane Yöneticisi Op. Dr. Erol Karaca konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada “Hayatını kaybeden Şükrü Karaoğlu´na Allah´tan rahmet ve yakınlarına sabır diliyorum. Merhumun yakınlarına, hassasiyet gösterip üç hastaya umut oldukları için şükranlarımı sunuyorum. Bugün ülkemizde organ nakli bekleyen yaklaşık 30 bin hasta bulunmaktadır. Bu hastaların bir kısmı kendilerine uygun organ bulunamadan hayata veda etmek zorunda kalıyor. Ancak ölen hastaların yerine organ nakli bekleyen yenileri eklenmeye devam ediyor. Askerdeyken ailesini görmek için gelen ancak elim bir kazayla hayatını kaybeden Şükrü Karaoğlu´nun ölümüne hepimiz üzüldük ancak nakil bekleyenler listesinden üç kişinin eksildiğini bilmek geleceğe daha umutlu bakmamıza neden oluyor.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha