ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

AYVALIKLI KADINLAR ÇANAKKALE’YE GİTTİ

AYVALIKLI KADINLAR ÇANAKKALE’YE GİTTİ
AYVALIKLI KADINLAR ÇANAKKALE’YE GİTTİ
Bu Habere Oy Verin!

Ayvalık Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 101. yılı nedeniyle ilçe merkezi ve kırsal mahallelerinde yaşayan kadınlar için “Kültür Turları” düzenliyor.
Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in talimatı ile Kültür Müdürlüğü ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen “Çanakkale Kahramanlarına Saygı” gezlerinin ilki gerçekleştirildi.
Ayvalık’ın kırsal mahallelerinde yaşayan 115 kadın, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer tarafından sabah saat 07.00’da Çanakkale’ye uğurlandı.
3 otobüs ile yola çıkan kadınları arkalarından su dökerek yolcu eden Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “İlçemiz merkezi ve köylerinde yaşayan kadınlarımıza 8 Mart Dünya Kadınlar Günü hediyesi olarak “Çanakkale Kahramanlarına Saygı” gezisi düzenliyoruz. 3 ay boyunca gerçekleştireceğimiz kültür turlarıyla ilçemizde, Çanakkale Şehitliklerini görmeyen kadın bırakmamayı hedefliyoruz. Çanakkale ruhunu herkesin yaşaması, hissetmesi gerektiğini düşünüyoruz” diye konuştu.

Ayvalık Belediyesi kültür turlarının ilerleyen zamanlarda Bursa, İstanbul ve Konya gibi illeri de kapsayacağını ifade eden Başkan Rahmi Gençer, “Sağ salim gidip gelin inşallah” diyerek kadınları Çanakkale’ye yolcu etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha