ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

BALIKESİR DÜNYA’NIN EN BÜYÜK ARENASINDA

BALIKESİR DÜNYA’NIN EN BÜYÜK ARENASINDA
BALIKESİR DÜNYA’NIN EN BÜYÜK ARENASINDA
Bu Habere Oy Verin!

Dünyanın en büyük gayrimenkul ve inşaat fuarlarından MIPIM Uluslararası Gayrimenkul Fuarı, Fransa’nın Cannes şehrinde kapılarını açtı.
Toplamda 20 bin metrekare alan üzerine kurulan fuarda Türkiye’den katılan kamu kurum ve kuruluşları ile inşaat şirketleri bin 700 metrekarelik yere sahip.

Antalya, Balıkesir, Bursa, Hatay, İstanbul, Kocaeli, Konya ve Ordu büyükşehir belediyeleri stantla katıldığı fuarda, 19 belediye başkanı hazır bulunuyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ” Bandırma Organize Sanayi Bölgesi”, ” Ayvalık Kruvaziyer Limanı”, ” Sarımsaklı Kıyı Plajı Düzenlemesi”, “Port Gömeç”, ” Tuzla Önü Projesi ve Ayvalık Köprüsü” gibi pek çok projeyi sergiliyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesinin sergilediği projeler arasında sağlık turizmine odaklanmış Sıcak su Kentsel Dönüşüm, İpekiş Termal Turizm ile UludağKirazlıyayla Sürekli Eğitim Merkezi ve Sur Yapı AVM Rezidans projesi yer alıyor.

Hatay Büyükşehir Belediyesi, turizmden ticarete uzanan pek çok yatırım projesiyle fuarda yer bulurken, Konya Büyükşehir Belediyesi ” Mevlana Kültür Vadisi”, “Metro Konya”, ” Meram Teleferik”, ” Karapınar Güneş İhtisas Endüstrisi”, ” Hüyük Rüzgar Enerjisi Üretim Tesisi”, “Sebze ve Meyve Hali”, “Organize Tarım ve Hayvancılık Bölgesi” ile rekreasyon, yaşam merkezi ve dönüşüm projeleriyle Fransa’da sahneye çıktı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi ise “Ordu-Giresun Havalimanı”, ” Ünye Konteyner Limanı”, “Melet”, ” Çambaşı Yaylası Kış Sporları Kayak Merkezi” ve ÇambaşıEkolojik Tatil Köyü projeleri ile fuara katılım gösteriyor.

Bakan ve büyükşehir belediye başkanları katılıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı’nın Fransa’ya bu akşam gelmesi, yarın fuar alanında konuşma yapması ve bazı görüşmeler gerçekleştirmesi bekleniyor.

Öte yandan şehirlerindeki projeleri tanıtmak ve yabancı yatırımcıları Türkiye’ye çekmek için Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, BursaBüyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar, KocaeliBüyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz şehirde etkinliğe katılıyorlar.

Kayseri fuara stantla katılmazken Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çevik ise burada hazır bulunuyor.

“Türkiye, MIPIM 2016’da yatırım potansiyelini ortaya koyuyor”

Fuarın Türkiye temsilcisi Alkaş şirketinin genel müdürü Yonca Aközer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’nin MIPIM 2016’da tam anlamıyla yatırım potansiyelini ortaya koyduğunu vurgulayarak, bu potansiyelin anlatılmasında gayrimenkul şirketleri kadar şehirlerin de önemli bir rol üstlendiğini söyledi.

Fuara stantla katılan Antalya, Balıkesir, Bursa, Hatay, İstanbul, Kocaeli, Konya ve Ordu’nun geleceğin dünyasında “yatırım şehri” denilince akla gelecek ilk şehirler arasında olmak için iddialı projelerle burada yer aldığını anlatan Aközer, gayrimenkul şirketlerinin de benzer bir çalışma içinde olduğunu aktardı.

Aközer, “MIPIM 2016, tam anlamıyla Türkiye’nin gövde gösterisine sahne oldu. Bunun en önemli kanıtlarından biri de Türkiye’nin MIPIM’de temsil edildiği alanın yüzde 30’luk büyümeyle bin 700 metrekareye yükselmesi” dedi.

Türkiye’nin kentsel dönüşümü uluslararası platforma taşınıyor

Aközer, Türkiye’nin kentsel dönüşümünün MIPIM 2016 aracılığıyla uluslararası platfırma taşındığını kaydederek, “Kentsel dönüşüm ile tarih ve kültür birlikteliğini, gayrimenkulde markalaştığımızı uluslararası yatırımcılara gösteriyoruz” diye konuştu.

Fuara katılan Türk kurum ve kuruluşlarının, şirketlerin uluslararası yatırımcıların yanı sıra fonlarla da görüşme gerçekleştirme fırsatını yakaladığını anlatan Aközer,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha