ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

BALIKESİR’DE KAYIPLARA KARIŞTI!

BALIKESİR’DE KAYIPLARA KARIŞTI!
BALIKESİR’DE KAYIPLARA KARIŞTI!
Bu Habere Oy Verin!

Ankara saldırısını gerçekleştirdiği öne sürülen şahıslardan birinin Seher Çağla Demir olduğu ortaya çıktı. 3 yıldır kayıp olan Demir’in Balıkesir Üniversitesinde öğrenim gördüğü belirlendi.

Ankara’da gerçekleştirilen ve ülkeyi yasa boğan saldırıyla ilgili bir gelişme ortaya çıktı. Saldırıyı gerçekleştirien kişinin PKK terör örgütü üyeliğinden yargılanan Balıkesir Üniversitesi (BAUN) öğrencisi S.Ç.D. olduğu öne sürüldü.Tekirdağ Marmara Ereğlisi doğumlu S.Ç.D.’nin BAUN Turizm Fakültesi Seyahat İşletmesi İkinci Öğretim Bölümü’ne 2012 yılında kayıt yaptırdığı ve okula geldikten bir süre sonra kayıplara karıştığı öğrenildi. S.Ç.D. ‘nin babası C.D.’nin 2013’te kızının kaybolduğuna dair polise başvurduğu öğrenildi.

CESET PARÇALARIYLA BELİRLENDİ

Ayrıca S.Ç.D.’nin, Balıkesir 2’inci Ağır Ceza Mahkemesi’de PKK terör örgütü üyeliği ve propogandası suçundan dört kadın arkadaşıyla yargılandığı belirtildi. S.Ç.D.’nin kimliğinin, hurdaya dönen bomba yüklü araçtan elde edilen ceset parçaları ve parmak izinden belirlenildiği, araştırmaların sürdüğü ileri sürüldü.

ÖRGÜT DAVASINDAN YARGILANIYORDU

Balıkesir Üniversitesi öğrencisi olan S.Ç.D 4 kadın arkadaşı ile birlikte Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde, PKK terör örgütü üyeliği ve propogandası yapmak suçundan yargılanıyor. Davanın son duruşması Aralık 2015′de yapılmış ve dava karar için ertelenmişti.
“KIRSALA GİTTİ, PKK’YA KATILDI”

Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı davanın iddianamesinde Demir hakkında “kırsala gitti ve PKK’ya katıldığı” şeklinde not düşüldüğü belirlendi.

AVUKAT: KENDİSİ FİRARİ SANIK
Demir’in yakalanamadığı için yargılandığı dava da karara bağlanmadı. Avukat, “Demir bugüne kadar hiç tutuklanmadı ve ifade vermedi. Kendisi firari sanık. Diğer sanıklarla da bir ilgisi yok” demiş

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha