ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

“BURADA PRENSESSİNİZ, DIŞARIDA İSE…

“BURADA PRENSESSİNİZ, DIŞARIDA İSE…
“BURADA PRENSESSİNİZ, DIŞARIDA İSE…
Bu Habere Oy Verin!

Habertürk gazetesinde dün yayınlanan habere göre Balıkesir’de bir genelevde 16 yıldır çalışan H, Dünya Kadınlar Günü’nün kendisi için bir anlam ifade etmediğini söyledi. İbret dolu hayat…

Balıkesir genelevinde 16 yıldır çalışan kadın, genç kızlara ders niteliğinde önemli mesajlar vererek, “Genç kızlar ailesinin verdikleri ile yetinmeli” dedi.

Balıkesir Genelevinde 16 yıldır çalışan H., 8 Mart’a özel açıklamalarda bulundu. “Kendimi feda ediyorum” diye söze başlayan Hayal, “16 yıldır bu işi yapıyorum. Ben bu şekilde olsun istemedim. Benim ailem sebep oldu. İnsanların bazı şeyleri seçme şansı yok, benim de ailemi seçme şansım olmadı. Herkes gibi yuva kurmak isterdim. Ben küçük yaştan beri bu işi yapıyorum. İnsanların tahmin edemeyeceği kadar küçük yaştan beri bu işteyim.

Aile, bu konuda önemli bir faktör. Gençlerde görüyorum. Uyuşturucu, özenti var. Üniversitede dahi bu işin yapıldığını biliyorum. Aileler, lütfen çocuklarınızı kontrol edin. Anne ve baba olarak mücadele edin. Benim gibi binlerce insan var. Bizler de insanız.

Beni de bir anne dünyaya getirdi. Ona biraz da sahip çıkma, destek olmak gerekiyor. Ben de anneyim, benim de çocuklarım var. 18 yaşında oğlum, 17 yaşında kızım var. Onların yanında olma lüksüm olmadı. Sadece onlara para vererek annelik olmuyor. Kadınlar Günü annelik ise ben de anneyim ama yaşayamıyorum” dedi.

“KADINLAR GÜNÜ BENİM İÇİN DEĞİL”

Günde 16 saat çalıştığını ifade eden H, “Benim her insanın yapabileceği gibi bir çay kahve içme lüksüm yok. Hiçbir kadın benim yerimde olmak istemez. Buraya gelen insanların yüzde 99’u evli ve genç nesil. İnsanlar baktıklarında ya da bizleri tanıdıklarında dışarıdan görüldüğü gibi olmadığını söyleyen insanlar var. Bizleri sizler bu hale getiriyorsunuz. Kimse tek başına bu hale gelmez. Benim yaşadığım bir günü başka bir kadın yaşayabilir mi acaba? Ben niye 2. sınıf vatandaşım?” dedi.

GENÇ KIZLARA TAVSİYE

Genç kızlara tavsiyelerde bulunan Hayal, “Hiçbir şeye özenmeyin, ailenizin verdiği ile yetinin. Bazı insanların hayatlarını aileleri rezil ediyor. Marka takıntıları, ‘sende var neden bende yok’, hayallerimiz. ‘Neden ben bunları giyemiyorum’ gibi özentiler var. Biz Türkiye’de yaşıyoruz. Karşıdan bakınca kolay görünebilir ama öyle değil. Erkeklerden nefret etmiyorum. Ben onları aciz görüyorum.

Buraya geldiklerinde siz onlar için prensessiniz. Sizi dışarıda gördüğünde ‘işte o kadın’ diyorlar. Ben onları aciz görüyorum. Ne olursa olsun, bu işi yapan bir kadına hiçbir erkeğin bunu söylemeye hakkı yok. Benim için Dünya Kadınlar Günü olsa da olur, olmasa da olur. Başkalarına kutlu olsun. Benim gibi yaşayan insanlar bu günü böyle kabul eder” ifadelerini kullandı

Kaynak: haberturk.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha