ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

DÜNYACA ÜNLÜ TADIMCILAR BURHANİYE’DE

DÜNYACA ÜNLÜ TADIMCILAR BURHANİYE’DE
DÜNYACA ÜNLÜ TADIMCILAR BURHANİYE’DE
Bu Habere Oy Verin!

Zeytin Dostu Derneği tarafından bu yıl 9. su düzenlenen Natürel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışması Burhaniye Belediyesi himayesinde, Burhaniye’de yapılan panel ile start aldı.

11 Mart Cuma Günü Burhaniye Belediyesi Reha Yurdakul Salonu’nda düzenlenen zeytin ve zeytinyağı paneli Burhaniyeliler tarafından büyük ilgi gördü. Yunanistan, İtalya ve Tayvan’dan katılan, konularında uzman zeytinyağı tadımcıları, Burhaniyeliler ile deneyimlerini paylaştılar.

Zeytinyağı kalitelerinin ve dünyaya ihracatı hakkında bilgiler veren konuklar Körfez zeytinyağlarının da kalitesinin oldukça yüksek oluğunu vurguladılar. Tüm katılımcı uzmanlar zeytinyağının sağlık açsından faydalarına dikkat çekerken dünya çapında hala çok fazla kullanılmadığını ve bu kullanımın arttırılması gerektiğini vurguladılar. Üreticilerin bu konuda daha fazla bilinçlenmesi üzerinde duran uzmanlar kendi ülkelerindeki zeytin ve zeytinyağı sektörlerini anlatırlarken en fazla dikkat çeken Tayvan’dan gelen ünlü tadımcı Ellen Wu oldu. Çin’de Akdeniz İklimine sahip bir bölgede 10 bin ağaç zeytin olduğunu ancak 10 senedir herhangi bir ürün alınmadığını söyleyen Ellen Wu Tayvan ve Çinlilerin zeytinyağını hiç bilmediklerini vurguladı. Türkiye yağlarının kalitesini vurgulayarak eğitimlerine Türk yağlarını da katacağını söyleyen Ellen Wu kendi bölgesinde inşalara zeytinyağını anlatmaya devam edeceğini vurguladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha