ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

EGE İLLERİNDE YAŞAM SÜRELERİ!

EGE İLLERİNDE YAŞAM SÜRELERİ!
EGE İLLERİNDE YAŞAM SÜRELERİ!
Bu Habere Oy Verin!

Türkiye’de kadınlar erkeklerden daha fazla yaşıyor. Alınan istatistiklere göre Türkiye’de ortalama erkekler 75.3,kadınlar 80.7 yıl yaşıyorlar. Peki Ege illerinde durum nasıl? Hangi il’de kim kaç yaşına kadar yaşıyor?

En az yaşam erkeklerde 72.3, kadınlarda 77.6 ortalaması ile Kilis’te görülüyor. Kilis’i 73,2 yaş erkekler, 78.0 yaş ile Van izliyor. Yaşamın an az olduğu iller sıralamasında 3. Sırayı 73.7 yaş ile erkekler, 77.5 yaş ile kadınlar alıyor.

Ege illerinde en az yaşam süresi olan il Kütahya. Kütahya’da kadınlar 79.2, erkekler ise 74.6 yaş ortalamasına sahip. Kütahya’yı erkekler de 74.4, kadınlarda 80.4 yaş ortalaması ile Manisa izliyor. Ege illerinde az yaşayan iller arasında Balıkesir 3. Sırayı alıyor. Balıkesir’de erkekler 74.8, kadınlar ise ortalama 80.6 yıl yaşıyor. Bu illeri sırasıyla Çanakkkale, Aydın, takip ediyor. Ege’de İnsanların en uzun yaşadığı il İzmir. İzmir’de kadınlar 81.9, erkekler ise 75.8 yıl yaşıyorlar.

Türkiye’nin en büyük metropol’ü İstanbul’da ise kadınlar 81.5,erkeler ise 75.8 ile Türkiye genelinde orta sıralarda yer aldı. Kadınların en uzun yaşadığı il 85.7 yaş ile Tunceli birinci sırayı alırken, 77.7 yaş ortalaması ile erkeklerin Muğla en uzun yaşayan ili oldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha