ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

HALİL BERKE AYGÜN MİLAT OLUYOR !

HALİL BERKE AYGÜN MİLAT OLUYOR !
HALİL BERKE AYGÜN MİLAT OLUYOR !
Bu Habere Oy Verin!

Geçtiğimiz hafta Gönen ilçesinde amatör küme maçında sahada yığılıp kalan ve hastaneye yetiştirilemeyen aday hakem 17 yaşındaki Halil Berke Aygün’ün ölümü Türkiye’de haber konusu olmuştu.
Amatör küme maçlarında sağlık ekiplerinin bulunmaması bu olay ile gündeme oturmuş ve bu konu ile ilgili olarak Balıkesir’de ve ülkenin değişik yerlerinde amatör maçlarda sağlık ekipleri bulunması için kampanyalar başlatıldı. Bu konu çerçevesinde bu gün Gönen Sentetik saha da oynanan Göne Karşıyakaspor- Hasanbeyspor U-14 karşılaşmasında ilginç bir protesto yaşandı. Amatör maç olması dolayısı ile yine her zaman ki gibi saha da sağlık ekiplerinin olmadığını gören her iki takım oyuncuları maçın başlama düdüğü ile birlikte oturma eylemine başladılar. Sağlık ekipleri gelmeden maça başlamayacaklarını bildiren futbolcular oturarak sağlık ekiplerinin gelmesini beklediler. Hakem ‘in ikazlarına rağmen oynamayan futbolcuların protestosu sonucu maç tatil edildi.
Öte yandan Aydında da amatör küme maçlarında sağlık ekibi ve ambulans olmadığı için bir çok maç protestolara neden oluyor. Maçlara ambulans verilip sağlık görevlisi olmamasını dile getiren Aydın Efeler Mustafa Kiriş Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Mustafa Arpa, “Oynadığımız maçlarda sağlık ve sağlıkçı problemi var. Oynadığımız maçlarda 1 tane sağlıkçı göremedik. Bunu da değerlendirmesini bu konularla ilgilenen birimlere bırakıyorum ” dedi.

İl sağlık müdürlüğü konu ile ilgili açıklama yapmazken yarının yıldızları maçlarda ambulansı olan sağlık görevlisi olmadan maçlara çıkmaya devam ediyorlar.
Konu ile ilgili Twitter hesabından iki gün önce açıklama yapan Sağlık bakanı Mehmet Müezzinoğlu Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığının arasında “İlk Yardım Eğitimi İşbirliği Protokolü” imzalandığını “Amatör sporcuların müsabakalara katıldığı alanlarda görevli yapan 2 bin 500 kişiye ilkyardım eğitimi vereceğiz. dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha