ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

HIZIR GİBİ YETİŞİYORLAR

HIZIR GİBİ YETİŞİYORLAR
HIZIR GİBİ YETİŞİYORLAR
Bu Habere Oy Verin!

Ayvalık’ta, kimsesiz yaşlıların kalan ömürlerini rahat ve huzurlu koşullarda yaşayabilmesi amacıyla ilçede bir Huzurevi yaptırmak için kurulan Ayvalık Şefkat Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği,  bir yandan da kurduğu sosyal yardım köprüsüyle ilçedeki yoksul, yardıma muhtaç ve ihtiyaç sahiplerinin imdadına koşuyor.

İlçede faaliyet gösteren ve asıl amacı, bir huzur evi yaptırmak olan Şefkat Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği, 2 yıldır ihtiyaç sahiplerine yaptığı yakacak, ev eşyası, gıda ve giysi yardımlarıyla takdir topluyor.

2013 yılında kurulan derneğin Huzurevi kurulması için resmi yazışmaların tamamlandığı öğrenilirken, bu süreçte boş durmayan dernek, ilçede eşi cezaevinde olanlara, yaşlılara, çocuklara ve tüm ihtiyaç sahiplerine destek vermesiyle halkın gönlünde taht kurdu.

Ayvalık’ta ihtiyaç sahibi insanların ‘Fatma Anne’ olarak isimlendirdiği dernek başkanı Fatma Cavlı, bölgedeki hayırseverleri, derneğe yardımda bulunmaya davet etti.

Dernek binasını, mağaza raflarıyla donatarak giysilerle dolduran başkan Cavlı, ihtiyaç sahiplerinin istedikleri giysiyi almalarına da olanak sağlıyor.

Muhabirimize açıklamalarda bulunan Fatma Cavlı, “İhtiyaç sahiplerine, yakacak, ev eşyası, giyim eşyası ve gıda gibi her çeşit yardımı ulaştırıyoruz. Yaptığımız her yardımı belgeliyoruz. Gönül dostlarımız, yeni veya ikinci el kıyafetleri, gıda paketlerini, hasta ve bebek bezlerini bize getiriyor. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Kurulduğumuz günden beri kayıtlı olarak 1200 aileye destek verdik. Bunu 5 ile çarpınca 5 bin kişi ediyor. Kayıtsız olarak ta, genellikle okullardan istekler geliyor. 25’li, 50’li gruplarla ihtiyaç sahibi çocukları giydiriyoruz. Şu anda da o kıyafetleri hazırlıyoruz. Bin tane çocuğun iç çamaşırı ihtiyacını karşıladık. Biz zengin bir dernek değiliz, ama bu yardımları hayırseverler, bağışçılar aracılığıyla sahiplerine ulaştırıyoruz. Amacımız insana hizmet etmek. Çocukları ve yaşlıları yanlız bırakmamalıyız. En yaşlım 104 yaşında. Sürekli destek veriyoruz. Hayırseverlerimiz bizi unutmasın. Desteklerini esirgemesinler. Bizler, elimiz erdiğince yardımlarımızı sürdüreceğiz. Din, dil, ırk ve siyasi parti ayrımı yapmadan çalışmaktayız. Yeni yardımseverlere de ihtiyacımız var. Derneğime bir paket makarna bile getirseler, bir ihtiyaç sahibinin evinde bir akşamlık yemek olur” diye konuştu.

Derneğin bağışçıları ve yardımcıları da, derneğin ihtiyaç sahiplerine hakkaniyetle yardımların ulaştırılmasından memnun olduklarını ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha