ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

ODA BAŞKANLARI HATIRLADI!

ODA BAŞKANLARI HATIRLADI!
ODA BAŞKANLARI HATIRLADI!
Bu Habere Oy Verin!

Unutulmaya yüz tutmuş Sanat okullarını Balıkesir Sanayi ve Ticaret Oda Başkanları hatırladı. Sanat okulları eskilerden bu yana her daim arka planlarda kalmasına son yıllarda esen İmam Hatip okulları furyası eklenince neredeyse unutulmaya yüz tutan okullar durumuna düştü. Yıllardır Türkiye nin en büyük sanayicilerinin ısrarla sanat okullarından yetişen kalifiye elemanlar yetiştirilmeli demelerine rağmen gereken ilgiyi göremedi bu okullar. Balıkesir Sanayi ve Ticaret Odaları Başkanları bu anlamda güzel bir çalışmaya imza attı. Balıkesir Sanayi Odası salonunda düzenlenen törende, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Lisesi öğrencilerine okula geliş ve gidişlerinde kullanılmak üzere bedava Balkart hediye edildi.

Törende söz alan BTO Başkanı ve BALOSB Müteşebbis Heyeti Başkanı Sayın Fahri Ermişler; Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Lisesinde okuyan çocuklarımız sanayi bölgesinde ihtiyacımız olan ara eleman eksiğimizi karşılayacak. Meslek lisemizin eksik kalan ihtiyaçlarını da karşılayacağız. Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Lisesinde okuyan öğrencilerimizin gidiş gelişleri için bugün Balkart dağıtımı yapıyoruz.” diyerek sözlerine son verirken,Balıkesir Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur; “OSB ve Sanayi Odası olarak Meslek Lisesi için yola çıktık. OSB’de kalifiye işçilere ihtiyacımız var. Herkes mühendis, doktor olmak istiyor. OSB Bölgesinde bulunan işyerlerinde elektrikçi, tornacı, frezeci gibi ara eleman sıkıntısını azaltmak için açılan meslek lisesinde okuyan öğrencilerimizin okullarına ulaşması için Büyükşehir Belediye Başkanımız öğrencilerimiz, Organizede çalışan işçiler için toplu taşıma tahsisini yaptı. Bizde OSB içinde eğitim gören öğrencilerimiz için bir gidiş bir dönüş olamk üzere Balkartı ücretsiz olarak verme kararı aldık. Bu öğrencilerimiz için OSB olarak öğle yemeğinide ücretsiz vermeyi düşünüyoruz. Ayıca meslek lisemize en kısa sürede atölye inşasını da yapacağız” ifadelerine yer verdi.

Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Lisesi Müdürü Seyfi Karakuzu ise “Lisemize Sanayi Odası, Ticaret Odası ve Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi olarak verdiğiniz sonsuz destek için teşekkür ediyoruz. Birçok okulda olmayan halı saha, kafeterya ve kamera için okulum ve öğrencilerim için teşekkür ediyorum. Okul Bahçesine parke taş döşeyerek, çamurdan kurtardıkları için teşekkür ediyorum. Lisemizden kaliteli ve kalifiye elemanlar yetiştireceğiz. Fabrika ve işyerlerinin ihtiyacını bu liselerden mezun olacak öğrencilerimiz karşılayacak” ifadelerinin ardından, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Cengiz; “2013-2014 Eğitim yılında açılan meslek lisemiz için verdikleri destek için Sanayi Odası Başkanımız ve BALOSB’ye teşekkür ederim. Burada okuyan öğrencilerimize verilen ücretsiz Balkart’lar ve eğitime verdikleri katkı ve destekler için teşekkür ederim” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha