ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

OKUL ARSASI DİYE ALDILAR!

OKUL ARSASI DİYE ALDILAR!
OKUL ARSASI DİYE ALDILAR!
Bu Habere Oy Verin!

Yenibosna’daki 52 milyonluk binanın kayyum atanmadan satıldığı ortaya çıktı. Kayyum yönetimi devralmadan boşalttığı, teknik altyapıyı çökerttiği ortaya çıkan Paralel Yapı’nın 52 milyona 2015’te binayı da sattığı ortaya çıktı. Paralel Yapı gazete binasının bulunduğu çok değerli araziyi Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nden 2004’te okul yapılacağı vaadiyle almış Zaman gazetesi tesislerini dikmişti.

DAĞITIM ŞİRKETİNE SATILDI
Yapılan incelemeye göre binanın bir yılı aşkın zamandır Zaman gazetesi mülkü olmadığı tespit edildi. Tapu kayıtlarına göre satış Cihan Medya Dağıtım AŞ’ye 52 milyon lira karşılığı yapıldı. 12 Ocak 2015 günü Feza Gazetecilik AŞ binayı Cihan Medya Dağıtım AŞ’ye Bahçelievler Tapu Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen işlemle sattı.

BİNAYI BOŞALTTILAR
Örgüt yayın organı Zaman’da hazırlıkların, Paralel Yapı’ya yönelik operasyonlarla eşzamanlı başladığı tespit edildi. Buna göre 2015’te bina satışı yapıldıktan sonra, binadaki demirbaşlar dahil tüm eşyalar dönem dönem binadan kaçırıldı. Dijital veriler silinirken, veri tabanları şifrelenerek imha edildi. Örgüt üyeleri gazetenin 500 bin abonesini yeni kurulan gazeteye taşırken, kayyumun el koymasıyla, gazetenin çıkarılması imkansız hale getirildi. Kayyum yönetiminin devreye girmesiyle kamera sisteminin bile çökertildiği anlaşıldı.

OKUL ARSASI DİYE ALDILAR
Okul yapma amacıyla devletten satın alınan arsada 2005’te Zaman gazetesi tesisleri dikilmesi ile gazetecilik faaliyeti yürütülmeye başlandı. Binaya iskan alabilmek amacıyla arsanın bir kısmı iletişim lisesi olarak gösterildi. Ancak planlarda eğitim alanı gözüken arsa, işi kitabına uydurabilmek için farklı şekilde sunuldu. Eğitim projesi olarak sunulan yeni konsepte göre, arsada iletişim lisesi, baskı tesisi ve yönetim binası yer aldı. Metronun gelmesiyle birlikte değeri oldukça artan araziler eğitim amaçlı kullanım için öngörüldü. Feza Gazetecilik AŞ de bu imkanlardan yararlanmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı’na başvurdu. Ancak okul için alınan arsaya inşa edilen bina gazeteye dönüştü. moncler sale hat 2

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha