ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

PATRON İŞÇİLERİ SUÇLADI !

PATRON İŞÇİLERİ SUÇLADI !
PATRON İŞÇİLERİ SUÇLADI !
Bu Habere Oy Verin!

Soma’da Maden Patronu İşçileri Suçladı

301 madencinin can verdiği Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan savunmasında işçileri suçladı.

Manisa’nın Soma İlçesi’nde 301 madencinin yaşamını yitirdiği faciayla ilgili 6’sı tutuklu 46 sanıklı davanın öğleden sonraki bölümünde, aralarında tutukluların da bulunduğu sanıkların savunmalarının alınmasına geçildi. İlk sözü Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan aldı.

Olaydan sonra şirketlerinin dev bir linç kampanyasına uğradığını ileri süren Gürkan, “3 bin çalışanımızla, şirketi ayakta tuttuk. Eğer şirketi ayakta tutmasaydık, bugün o ocak kapanacaktı. Olay yerine gidemeyen bilirkişilerin olmayan suçlamalarıyla, yargılanacaktık. Ama bu şirket ayakta kaldı. Yargılanmamız sürüyor. Bu maden bu kadar güvensizdi de, neden o zaman bu kadar insan çalışmak istedi? İki yıldır olay için kömür yangını diyorlar, bunun öyle olmadığı, yeni bilirkişi raporunda ortaya çıkacak. Ama ailelerin avukatları, gerçeğin ortaya çıkmaması için ellerinden geleni yapıyorlar. Dünyada benzeri olmayan bir kavga ve avukatlar, hakkımda çok yalan söylüyorlar” dedi.

Olayla ilgili delil kararttıklarına yönelik suçlamaları da kabul etmediklerini, kendilerinin araştırma istediğini savunan Can Gürkan, mahkemede ifade veren işçilerine yönelik de suçlamada bulundu. Can Günkan, “Aileler sanal gerçekliklerle kandırıldı. Ben de bu olayda artık ‘kasıt’ olduğuna da inanmaya başladım. Çünkü mahkemeye gelen herkesin yalan söylediğini gördüm. Belki olayı saklamaya çalıştılar. Ben olayın gerçek nedeninin saklandığına inanıyorum. Maske, eğitim herkes farklı konuştu. Bize en büyük suçlamayı yapan işçinin burada tekrar dinlenmesini istiyorum. Çünkü, savcıya verilen ifadelerle, buradakilerin farklı olduklarını gördük” dedi. Can Gürkan ayrıca,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha