ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

TÜRKİYE YÜRÜYÜŞ ŞAMPİYONASI AYVALIK’TA YAPILDI

TÜRKİYE YÜRÜYÜŞ ŞAMPİYONASI AYVALIK’TA YAPILDI
TÜRKİYE YÜRÜYÜŞ ŞAMPİYONASI AYVALIK’TA YAPILDI
Bu Habere Oy Verin!

Türkiye Atletizm Federasyonunun faaliyet programında yer alan ve Ayvalık’ta yapılan Spor Toto Türkiye Yürüyüş Şampiyonası sona erdi.

Ayvalık Kaymakamlığı, Ayvalık Belediyesi, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğünün destekleriyle organize edilen şampiyona, trafiğe kapatılan 06 Durakları mevkisi ile Sakarya Avcılar Kulübü Kavşağı arasında yapıldı.

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “Ayvalık’ta yürüyüş yarışmaları yapılıyor şu anda Türkiye Şampiyonası. Güzel bir hava var, ilgi güzel. Sporcularımız iyi bir performans gösteriyorlar. Erkeklerde 10 bin metre büyüklerde rekor kırılıdı. Ayvalık artık yürüyüş sporuyla özdeşleşti. Her yıl ilçemizde yapılıyor bu spor. Bizim amacımız inşallah bu sporcular arasından Rio’da yapılan Olimpiyatlara göndermek. Eğer Olimpiyat barajlarını Uluslar arası bir yaraşmada geçerlerse ki zannedersem geçerler” dedi.

AWEDYRUJYGILŞ

Başkan Gençer, “Yürüyüş sporu Ayvalık’la özdeşleşti. Şu anda kulüpte 60’ın üzerinde her yaştan gencimiz bu spor ile ilgili çalışıyor. O yüzden bizim Ayvalık’la atletizmin bu branşı özdeşleşti. Bu gün de yürüyüşte Türkiye’nin en büyük yarışması Ayvalık’la yineleniyor. Her yıl burada bu sporun burada yapılmasından ben de mutluyum. Bu müsabakalar Ayvalıklı sporculara fayda sağlıyor. Ama bundan daha önemlisi Ayvalıklı gençlerin spor yapma alışkanlığını kazanmaları. Her yaş gurubundaki çocukların spor terbiyesi almasını daha önemli buluyorum. Özellikle de illeki hepsinin şampiyon olması gerekmiyor. Yeter ki spor ahlakını, bu sporun temelini, terbiyesini, disiplinini daha önemli buluyorum. Ayvalık’ı bu sporla ülke içinde de ülke dışında da tanıtıyoruz. Burada Balkan Şampiyonalarını düzenledik burada, inşallah Avrupa Şampiyonasını da Ayvalık’ta düzenlemek için hedefimiz var. bizden bir iki sporcuyu Rio Olimpiyatlarına göndermek bizim için gurur verici olur” diye konuştu. .

Yarışmaları; Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Türkiye Atletizm Federasyonu Merkez Hakem Üyeleri Zeynep Bediz Oyar, Cengiz Keskin, Türkiye Atletizm Federasyonu Teknik Kurul Üyesi ve Yürüyüş Koordinatörü Mustafa Akyavaş, Balıkesir Atletizm İl Temsilcisi İsmail Akçay, Ayvalık İlçe Garnizon Komutanı Albay Aydın Nazlı, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Gençlik Hizmetleri Ayvalık İlçe Müdürü Cem Hamzaoğlu, konuk ekiplerin antrenör ve sporcularının yanı sıra yüzlerce sporsevere vatandaş büyük bir heyecanla izledi.

Kızlar ve erkekler olmak üzere büyükler, gençler, yıldızlar, 16 yaş altı, 14 yaş altı kategorilerinde düzenlenen ve milli takım seçmesi niteliği de taşıyan turnuvada 17 ilden 136 sporcu dereceye girebilmek için kıyasıya mücadele etti.
Çekişmeli mücadeleler yaşanan yarışlarda 10 kilometre büyük erkekler kategorisinde Diyarbakır’dan Ersin Tacir 40.03’lük, 5 kilometre yıldız kızlar kategorisinde ise aynı ilden Meryem Bekmez 23.06’lık dereceleriyle Türkiye rekoru kırdı.

Dereceye girenlere madalyaları törenle Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Türkiye Atletizm Federasyonu Merkez Hakem Üyeleri Zeynep Bediz Oyar, Cengiz Keskin, Türkiye Atletizm Federasyonu Teknik Kurul Üyesi ve Yürüyüş Koordinatörü Mustafa Akyavaş, Balıkesir Atletizm İl Temsilcisi İsmail Akçay, Ayvalık İlçe Garnizon Komutanı Albay Aydın Nazlı, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Gençlik Hizmetleri Ayvalık İlçe Müdürü Cem Hamzaoğlu tarafından verildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha