ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

YİNE ANKARA, YİNE BOMBA!

YİNE ANKARA, YİNE BOMBA!
YİNE ANKARA, YİNE BOMBA!
Bu Habere Oy Verin!

Ankara, Kızılay’da saat 18:40 ta peş peşe henüz nedeni bilinmeyen iki patlama meydana geldi. Gelen ilk bilgiler arasında Patlama ile birlikte yanan araçların olduğu öğrenildi. Patlama noktasına çok sayıda güvenlik güçleri ve ambulanslar sevk edildi. Patlama yerinde bir çok yaralının olduğu ve insanların ağladığı haberi verildi.
Olay yerinde oluşan panik havasını kontrol altına almak için güvenlik çemberi içine alındı. Alınan bilgilere göre olay yerinde bir otobüsün yanmakta olduğu öğrenildi. Yanan araçlara müdahele etmek için itfaiye araçları da olay yerine sevk edildi.
Ankara Güvenpark ta meydana gelen patlamalarda 27 vatandaşımız vefat etti, 75 vatandaşımızda yaralandı. Evine gitmek için otobüslere binmeye çalışan insanların arasında patlatılan bombalar terör örgütünün sıkıştığı ve bu yüzden sivilleri hedef almaya başladığı şekilde yorumlandı.
Olay sonrası bir güvenlik zirvesi düzenlendi. Güvenlik zirvesi sonrası açıklama yapan İçişleri Bakanı Efkan Ala Bu tür saldırılarla Türkiye’nin yolunu kesmeye çalıştıklarını ama bunda başarılı olamayacaklarını bildirdi. Başlamış olan o perasyonların kararlılıkla sürdürüleceğini, ve sonuç alınana kadar durmalarının mümkün olmadığını söyleyen Ala ölen vatandaşlara rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha