ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

YÖRÜKLER NEVRUZ’U BURUK KUTLADI !

YÖRÜKLER NEVRUZ’U BURUK KUTLADI !
YÖRÜKLER NEVRUZ’U BURUK KUTLADI !
Bu Habere Oy Verin!

Balıkesir Yörük ve Türkmen Federasyonu’na bağlı dernekler Nevruz Bayramı kutlamalarında teröre lanet yağdırdı. Terör olayları yüzünden bu sene coşkulu bir kutlama yapmadıklarını belirten Yörük Türkmen Federasyonu yetkilileri buruk bir şekilde Nevruz Bayramı’nı kutladı.
Balıkesir Yörük ve Türkmen Federasyonu’na bağlı dernekler Nevruz Bayramı kutlamalarında teröre lanet yağdırdı. Terör olayları yüzünden bu sene coşkulu bir kutlama yapmadıklarını belirten Yörük Türkmen Federasyonu yetkilileri buruk bir şekilde Nevruz Bayramı’nı kutladı.
Karesi Türbesi önünde düzenlenen etkinlikte Yörük ve Türkmen Federasyonu’na bağlı dernekler şehitler için Kur’an-ı Kerim okudu ve dua etti. Ellerinde Tür k bayraklarıyla açıklama yapan Yörük ve Türkmenler terör olaylarının son bulmasını istedi.
Yörük Türkmen Federasyonu tarafından düzenlenen etkinliğe Vali Yardımcısı İsmail Demirhan, Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özen, Federasyon Başkanı Sinan Ergüven ve federasyona bağlı derneklerin başkan ve üyeleri katıldı.

COŞKULU BİR BAYRAM GEÇİRECEKTİK

Yörük ve Türkmen Federasyonu adına basın açıklamasını okuyan Yusuf Alfat şunları söyledi:
“Bu sene Nevruz’u mehteranla, halk oyunlarıyla, Nevruz ateşiyle, örste demir döverek, Türkistan Pilavı, boyalı yumurta ve çerez ikram ederek, gençlerimizle birlikte bayraklarımızla, moncler outlet sale tuğlarımızla yürüyerek bu bayramı geçirecektik. Nevruz; Türk milletinin ve akraba topluluklarımızın ortak bayramıdır diyecektik. Ancak ülkemizin semalarına çöken kara bulutlar, birlik ve beraberliğimize, ülke bütünlüğümüze, huzur ve güvenliğimize kast eden alçakça saldırılar, bombalı katliamlar bu milli sevincimizi ve geleneksel heyecanımızı boğazımıza düğümledi.

BURUK BİR COŞKU İÇİMİZİ SIZLATIYOR

İnsanlıktan nasibini almamış uluslararası güçlerin emrindeki kanlı terör çetelerinin, Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti Ankara’nın Kızılay Meydanı’nda yaptıkları üçüncü bombalı katliamın ardından, geçen gün de İstanbul İstiklal Caddesi’nde yine sivil halka karşı saldırı düzenlendi. Bu saldırıda 4 kişi hayatını kaybetti. Bu bombalı katliam; Türk Milletini yeniden ve derinden yaralamış, bizleri büyük bir üzüntü ve endişeye sevk etmiştir. Bugün bu meydanda biz; hem bu kanlı katliamların acısını, hem 101 yıl önce Türk’ün Çanakkale’deki kahramanlık heyecanını ve hem de Nevruz coşkusunu birlikte yaşıyoruz. Buruk bir acı, buruk bir heyecan ve buruk bir coşku içimizi sızlatıyor.

BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ BOZAMAYACAKLAR

Bu kanlı katliamları gerçekleştirenler ve arkasındaki karanlık güçler şunu bilsinler ki, Milletimizin dayanışma ve birlik duygusunu aşamayacaklardır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve aziz Türk Milleti, bu ve buna benzer hain saldırılarla ulaşılmak istenen hedefin karşısında kararlılıkla duracaktır. Bütün detayları ve gerçek yüzleriyle bu kanlı katliamlar konusunda, kurumlarımızın üzerlerine düşen görevi titizlikle yerine getireceklerine ve halkımızı aydınlatacaklarına olan inancımızı vurguluyoruz. Devletimizi teröre ve terör destekçilerine karşı daha ciddi önlem almaya çağırıyoruz. Devletinin, kurumunun veya örgütünün adı ne olursa olsun, bunları himaye eden yerli veya yabancı hiçbir karanlık güç amacına ulaşamayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti; zalimlerin,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha