ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

“2019’DA BAŞKA BALIKESİR OLACAK”

“2019’DA BAŞKA BALIKESİR OLACAK”
“2019’DA BAŞKA BALIKESİR OLACAK”
Bu Habere Oy Verin!

“Bandırma Liman projesi çok büyük bir proje. Kanal projesinden de, havaalanından da boğaz köprülerinden de, nükleer santralden de daha önemli bir proje”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, TOBB Balıkesir Kadın Girişimciler İl İcra Kurulu üyeleriyle bir araya geldi. İcra Kurulu Başkanı Nurbin Tüfekçioğlu ve üyelerden kadın girişimcilerin sorun ve beklentilerini dinleyen Uğur, “Balıkesir’e katkı koyan herkese olduğu gibi kadın girişimcilerimize desteğe hazırız. Büyükşehir Belediyesi olarak her biri kendi sektöründe başarılı işlere imza atan kadın girişimcilerimizle bundan sonra daha sık bir araya gelip, onların görüş ve önerilerini dinleyeceğiz. Balıkesir’in gelişmesine bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da önemli katkılar sağlayacaklarına inanıyorum” diye konuştu. Başkan Uğur’a kendilerine gösterdiği ilgi ve destek sözü nedeniyle teşekkür eden TOBB Balıkesir Kadın Girişimciler İl İcra Kurulu Başkanı Nurbin Tüfekçioğlu da, girişimci kadınların sayısının artmasının hem kadınlar hem de ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayacağına işaret etti. Balıkesirli kadın girişimcilerin Başkan Uğur’la buluştuğu zirveye Balıkesir Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur, Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler, Yeni Asır Genel Yayın Yönetmeni Şebnem Bursalı ve İzmirli işkadını Ayşe Akın da katıldı. Başkan Uğur, kadın girişimcilerle buluşmasında kent gündemine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu:

Otobüsler kadınlara emanet

Ulaşım Daire Başkanlıği’mız şoförlere sürekli olarak kıyafetleri, davranışları ve iletişim konularında eğitimler veriyor. Bunlara ek olarak toplu taşıma araçlarını kullanmak üzere 5 kadın şoför alacağız.

Araç filosu yenileniyor

Balıkesir, Ayvalık, Dursunbey, Sındırgı, Manyas, Gönen’de her tarafta araçlar yenileniyor. En son otogara gelen araçlar da yenilendi. Artık Sındırgı’ya gelen vatandaş Bal-Kart ile gelecek ve Balıkesir’de de Bal- Kart’ı kullanabilecek. Balıkesir’den Edremit’e giderken Bal- Kart ile gidebilecek. Oradan Ayvalık’a geçen yine Bal-Kart ile gidebilecek. 65 yaş kartı kullanan vatandaşlarımız da rahat edecek. İlçeler arası güvenli, konforlu ve rahat ulaşım için her şeyi düşünüyoruz.
Balıkesire-raylı-sistem-ve-havalimanı-terminali-müjdesi1

Taksi-dolmuşlarda yeni dönem

Portakal kasası üzerinde ve bagajda insan taşınmaz, taşınmamalı. Şehir içinde taşımacılık yapan taksi dolmuşlar yenileniyor. Hepsi konforlu.
Vatandaşlarımız portakal kasalarının üzerinde bagajda yolculuk yapmayacak.

Bandırma Limanı büyük proje

Bandırma’ya düşündüğümüz liman Türkiye’nin vizyonu olacak bir proje. İstihdam, üretim ve cari açığı kapatması yönü ile bu proje gerçekleştiğinde yabancı sermayeyi de buraya çekmiş olacağız. Yatırım maliyeti 10-20 milyon dolar. Kanal projesinden de, havaalanından da boğaz köprülerinden de, nükleer santralden de daha önemli bir proje.

Tüm ilçelere dokunacağız

Çay Deresi’ni Ekim ayında açacağız. Çamlık’taki rekreasyon alanının ihalesine çıkacağız. 2019’a geldiğimizde değişik bir Balıkesir ortaya çıkacak. Geçitleri yaptık, (Kuvayi Milliye Kavşağı) Robotik Otopark’ı yaptık. Balıkesir’in tüm ilçelerine dokunacağız. Edremit’te bir otogar, meydan düzenlemesi olacak. Balıkesir’in jeolojik, jeofizik etütleri, haritaları hepsi hazır. Bütün bölüm ve dairelerimiz yoğun bir çalışmanın içindeler ve Balıkesir’i 2023’e hazırlıyoruz.
27389038
Meydan müjdesi

Zağnos Paşa Meydanı ile ilgili anket çalışması yapacağız. Halkımızın isteği doğrultusunda hareket edeceğiz. Paşa Camii, Karesi Türbesi, Karesi Hamamı ve meydanı ile geniş bir alan olacak. Orada oturma alanları ile kafeler olacak. Balıkesir’e dışarıdan bir misafir geldiğinde en azından tarihi bir alanı gezdirebileceğimiz güzellikte olsun istiyoruz.

Peynir Fuarı

Balıkesir’de yöresel lezzetleri konu alan bir belgesel hazırlayacağız. Bir peynir fuarı düzenlemeyi planlıyoruz. Balıkesir her yönü ile zengin olan bir il ve etkinliklerini yapmalıyız.
yeniasir.com.tr

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha