ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

AMAN DİKKAT!

AMAN DİKKAT!
AMAN DİKKAT!
Bu Habere Oy Verin!

Sünnet mevsiminin yaklaştığı şu günlerde dikkat edilmesi gereken çok önemli noktaları sizin için araştırdık. Üroloji Uzmanı Op. Dr. Mehmet Demir, sünnette yapılmaması gerekenler hakkında bilgi verdi. Demir, sünnetin cerrahi işlem olarak ciddiyetle hastane ortamında yapılması gerektiğini vurguladı.

6 aydan küçük çocuklara prilokain (citanest) yapılmadığını belirten Demir,” Bu durumda, methomoglabinemi (kandaki methomoglobin miktarının normalin üstünde olması) yaparak solunum sıkıntısı yapar. Adrenalinli lokal anestezikleri fazla doz kullanma peniste çürümeye neden olabilir” dedi.

Demir, sünnet derisinin fazla veya az kesilmemesini, kararında bir işlem yapılmasına dikkat çekerek yapılacak hata ileride erken boşalma sorunu ile karşı karşıya bırakabileceğini büyüyüp evlendiklerinde ailede büyük sorunlara yol açabileceğini belirterek sünnette yapılan hataları şu şekilde sıraladı:

“Dikişin derin geçerek idrar fistülüne yol açılması ve buradan idrar gelmesi, halk arasında peygamber sünneti olarak bilinen Hipospadiaslı çocukların sünnet edilmesi, Bu çocuklarda idrar deliği aşağıda ise ameliyat gerekir.

İnmemiş testis durumu varsa aynı anda ameliyat ve sünnet yapılabilir”.

Kaynak: haberturk. c

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha