ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

AMATÖR TAKIMLARA BİLE LÜKS STAD!

AMATÖR TAKIMLARA BİLE LÜKS STAD!
AMATÖR TAKIMLARA BİLE LÜKS STAD!
Bu Habere Oy Verin!

Türkiye’nin bir çok ilinde yeni stadlar hızla yükseliyor. Dün Beşiktaş’ın Vodafone Arena stadının açılışından sonra önümüzdeki sezon maçlarını yeni stadlarında oynayacak bir çok takım sırada bekliyor.

Bölgesel Amatör ve 3.lig de oynayan şehirlerde bile yeni ve süper özelliklerde stad’lar yapılması gözlerin Süper lig’de mücadele veren ve 3 yıldır maçlarını Manisa’da oynayan Akhisar Belediyespor ve PTT 1.ligde oynayan Balıkesirspor’a çevrilmesine neden oldu. Birkaç yıldan beri Akhisarspor ve Balıkesirspor taraftarları yeni stad beklentisi içinde bulunuyor. Bilindiği kadarıyla bu şehirlere stad yapımı ile ilgili şu ana kadar bir gelişme olmadı. Batman,Diyarbakır, Kocaeli,Sakarya gibi takımları alt liglerde olan şehirlerde stad yapılması ve bitme noktasına gelmesi Akhisarspor ve Balıkesirspor taraftarlarının haklı bekleyişini göz önüne seriyor. İşte yapımı devam eden ve bitme aşamasına gelen stadlar;
1216036_41fb2ce97b987552a88c972f77b00ad3_640x640
Adana Stadyumu: Yapımı yüzde 45 seviyesinde olan stadın betonarme imalatları yüzde 90 seviyesinde tamamlandı. Çatının çelik imalatında ise çalışmalar yüzde 5 seviyesinde devam ediyor.

Yeni sezona yetiştirilmesi için gerekli çalışmalar yoğun şekilde devam ediyor.

Batman Stadyumu: Yapımı yüzde 50 seviyesinde olan stadın betonarme imalatlarında son aşamaya gelindi.

Batman stadının yeni sezona yetiştirilmesi için gerekli çalışmalar yoğun şekilde devam ediyor.

Diyarbakır Stadyumu: Yapımı yüzde 45 seviyesinde olan stadın betonarme imalatları ise yüzde 75 seviyesinde devam ediyor.

Çatı montajında da önemli aşamaların kaydedildiği stadın yeni sezona yetiştirilmesi için gerekli çalışmalar yoğun şekilde devam ediyor.

Eskişehir Stadyumu: Yapımı yüzde 90 seviyesinde olan stat tamamlanma aşamasına geldi. Betonarme imalatları ve çelik çatısı bitirildi. Yüzde 70 seviyesinde olan dış cephe kaplamalarının tamamlanmasının ardından çim serme işlemine geçilecek. Aynı anda koltuk montajına da başlanacak.

Stadın 2016 yılı içerisinde yapımı tamamlanacak.

Gaziantep Stadyumu: Yapımı yüzde 90 seviyesinde olan stadın Betonarme imalatları, dış cephe montajı ve çatı imalatları bitirildi.

Koltuk montajı ve çim serme işlemine en kısa sürede başlanarak stadın 2016 yılı içerisinde yapımı tamamlanacak.
1216036_07878abc42556ca53dc646b0c5fc6d8a_640x640
Kocaeli Stadyumu: Yapımı yüzde 75 seviyesinde olan stadın Betonarme imalatları yüzde 95 seviyesinde devam ediyor.

Çelik çatı sisteminin yüzde 30 seviyesinde olduğu stadın 2016 yılı içerisinde yapımı tamamlanacak.
Malatya Stadyumu: İnşaatı yüzde 60 seviyesindeyken müteahhit firmadan kaynaklı olarak yapımı fesh edilen stadın ikmal ihalesi, 2015 yılının Aralık ayında yapıldı. Bu yılın ilk aylarında yeni yer teslimi yapılarak hızlı bir şekilde yapımına devam edilen tesis yüzde 70 seviyesine getirildi. Betonarme imalatlarının tamamlandığı statta, çelik çatı ve dış cephe çalışmalarında yüzde 50 seviyesine gelindi.

Kısa süre içerisinde eksik imalatlarının tamamlanacağı stadın yeni sezona yetiştirilmesi için gerekli çalışmalar yoğun şekilde devam ediyor.

Sakarya stadyumu: Yapımı yüzde 70 seviyesinde olan stadın Betonarme imalatları tamamlandı. Çelik çatı montajının bitirilme aşamasına geldiği statta çatı üstünün kapatılmasıyla birlikte koltuk montajı başlayacak.
Stadın 2016 yılı içerisinde yapımı tamamlanacak.

Samsun Stadyumu: Yapımı yüzde 75 seviyesinde olan stadın Betonarme imalatları satış ünitelerinin olduğu bölümler, localar ve ince imalatların tamamı bitirildi. Çelik çatı sistemi de tamamlanan stadın yüzde 30 seviyesinde olan çatının kapanması ve dış cephe çalışmasının tamamlanmasından sonra çim serme işlemi ve koltuk montajı başlanacak.
Stadın 2016 yılı içerisinde yapımı tamamlanacak.

Sivas Stadyumu: Betonarme ve çelik imalatları, dış cephe kaplaması, çatı imalatları, çim serme işlemleri ve ince imalatları koltuk montajının tamamı bitirildi.
Çevre düzenlemesi yüzde 50 seviyesinde devam eden stat 2016 yılı içerisinde tamamlanacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha