ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

BALIKESİR’E BANKALARIN İLGİSİ BÜYÜK !

BALIKESİR’E BANKALARIN İLGİSİ BÜYÜK !
BALIKESİR’E BANKALARIN İLGİSİ BÜYÜK !
Bu Habere Oy Verin!

Balıkesir en çok banka olan iller sıralamasında ilk sıralarda yer aldı. BASİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ferudun Çelik, 158 banka şubesi olduğunu Balıkesir’in Türkiye’de banka şubesi sıralamasında 13. İl olduğunu söyledi.

Yazılı bir açıklama yapan Çelik, Balıkesir’in banka şubesi sayısı sıralamasında 13 ilin arından 158 adet banka şubesi ile 13. sırada yeraldığını belirtti. Balya, Gömeç, İvrindi, Kepsut, Marmara ve Savaştepe olmak üzere toplam 6 adet ilçede sadece bir banka şubesi olduğunu kaydeden Çelik “Yalnızca bir adet banka şubesi bulunan ilçelerdeki şubelerin tamamı Ziraat Bankasına ait şubeler. Merkezden sonra en çok banka şubesine 27 banka şubesi ile Edremit ilçesi sahip. Edremit’i 19 banka şubesi ile Bandırma izliyor. Ayvalık’ta 12, Bigadiç’te 6, Burhaniye’de 9, Dursunbey’de 4, Erdek’te 6, Gönen’de 12, Havran’da 2, Manyas’ta 2, Sındırgı’da 3, Susurluk’ta 7 adet banka şubesi yer alıyor. Ziraat bankası Balıkesir genelinde 26 şubesi ile en çok şubesi bulunan banka konumunda. Ziraat Bankasını 21 Şube ile İş Bankası takip ediyor. 16 Şubeli bankalar Halkbank, Akbank ve Garanti Bankası.

Balıkesir il genelinde 3 adet kamusal sermayeli banka, 8 adet özel sermayeli banka, 5 adet yabancı sermayeli banka şubeleri ile bankacılık hizmeti vermektedir” diye konuştu.

ATM SAYISINDA 11.

Balıkesir’deki 158 banka şubesinde 2001 banka çalışanı olduğunu kaydeden Çelik açıklamasında şunları söyledi:
“Balıkesir ATM Sayısı açısından ülke genelinde 11. Sırada yer almaktadır. Balıkesir’deki ATM Sayısı Kuzeydoğu Anadolu Bölgesinin 7 ilinin toplamından fazladır. Sermaye hareketliliği açısından Balıkesir ülkenin çok önemli illeri arasında yer almaktadır. Bu nitelikteki sermaye hareketinin yatırımlara daha çok yansıması gerektiği görüşündeyiz. Yatırım ortamı ve iş yapma kolaylığı yeni yatırımlara kapı aralayacaktır. Bu bağlamda yatırımların arttırılması amacıyla işyeri açılışlarının ve iş kurmaların önündeki bürokratik engellerin yerel ve genel uygulamalara yatırımcının sürecini kolaylaştırıcı nitelikte yansıması bölgemiz yatırımları açısından büyük önem taşımaktadır. “

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha