ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

“KÖRFEZ BİZİM GÖZBEBEĞİMİZ”

“KÖRFEZ BİZİM GÖZBEBEĞİMİZ”
“KÖRFEZ BİZİM GÖZBEBEĞİMİZ”
Bu Habere Oy Verin!

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur yatırımları değerlendirdi. Başkan Uğur, “Bizim körfezimiz de Saint Tropez gibi, Cannes gibi turizmin merkezi olsun. Dünyanın en meşhur sanatçıları buralara gidiyor, bir hafta, üç gün kalıyorlar. Gelsinler Ayvalık’a, Burhaniye’ye, Gömeç’e, Kazdağları’na… Körfezi o hale getireceğiz. Bütün amacımız bu. Onun için yalnız Balıkesir’i değil dünyayı da dolaşıyor, tanıtıyor ve herkesi Balıkesir’e davet ediyoruz” dedi. Cannes’da gerçekleşen gayrimenkul ve şehircilik fuarı MIPIM’de sundukları projelerden biri olan Gömeç Port’tan da söz eden Uğur, “Projemiz çok büyük ilgi gördü. İnşallah bu projeyi Gömeç Belediye Başkanımız ile beraber gerçekleştireceğiz. Gömeç Port ile Gömeç’i spor, deniz, kongre ve doğa turizminde öne çıkaracağız” dedi.

Gömeç için ayrıca prestij caddesi talebi aldıklarını açıklayan Uğur, “Ekiplerimiz Atatürk Caddesi için proje çalışmalarına başladı. İnşallah, kısa sürede Gömeç’e bir prestij caddesi kazandıracağız” diye konuştu.
Uğur sözlerine söyle devam etti. “Körfez bizim için çok önemli” diyen Başkan Uğur, Altınoluk’tan, Altınova’ya, Edremit’ten Ayvalık’a kadar tüm körfezi ciddi, nitelikli ve turizm açısından son derece önemli projelerle buluşturduklarını belirtirken, daha önceki dönemde yapılan hizmetlerin tamamı kadar projeyi Büyükşehir Belediyesi olarak iki yıllık dönemde başlatma imkânı bulduklarını söyledi. Başkan Uğur, “Bu imkânı bize veren Rabbime hamdolsun. Projelerimizin tamamlanmasıyla birlikte topyekûn kalkınmamızın yaşandığını hep birlikte göreceğiz. Körfez bizim göz bebeğimiz, burayı ayrıca seviyoruz. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak, vatandaş odaklı bir hizmet anlayışına önem veriyoruz. Vatandaşımızın hayat standartlarını daha yüksek seviyeye çıkartmak öncelikli hedefimizdir. Bu projelerimiz tamamlandıkça bulundukları çevreye değer katmaya devam edecektir. Unutmayın, biz şu an sadece 2 yıllık geçmişi olan yeni bir Büyükşehir Belediyesiyiz. Biz ki, yaptığımız yapacak olduğumuz tüm projelerde vatandaş odaklı, halka hizmeti hakka hizmet düsturuyla yola çıkan, bir Büyük Aile olmaya kararlı bir belediyeyiz. İnanıyoruz ki, geldiğimiz andan itibaren yılların birikmiş sorunlarını içerisinde barındıran eski sistemden, yenilikçi ve modern bir anlayışla, yeni bir yapılanmaya giriştik. Biz ekip olarak çalışmaktan yorulmayacağız. Birlikte el ele vererek biriken tüm sorunları tek tek çözeceğiz” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha