ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

ŞİMDİ AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞINDA!

ŞİMDİ AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞINDA!
ŞİMDİ AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞINDA!
Bu Habere Oy Verin!

Balıkesir’de 7 Haziran seçimlerinde Ak parti 8 kişilik milletvekili aday listesinde 3 kadına yer vermiş kent dışından ve parti örgütünce fazla tanınmayan Sema Kırcı ile Ayşe Kardaş’a ön sıralardan yer verilmesi ’ithal aday’ eleştirisine neden olmuştu. 1 Kasım seçimlerinde aday listesinde yer alamayan Ayşe Kardaş Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşar yardımcılığı görevine getirildi.

7 Haziran Seçimlerinde dördüncü sıradan aday Ayşe Kardaş Trablus’ta dünyaya geldi. İstanbul- Kadıköy İmam Hatip Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde İsveç’te finans eğitimi de alan Kardaş, 2007 yılından sonra AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nda çalışmaya başladı. Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyeliği ve 1’inci Bölge Teşkilat Başkanlığı görevlerini yürüttü. 2009 yerel seçimlerinde AK Parti’den Ümraniye belediye meclis üyesi seçilen Kardaş, aynı yıl Başbakanlık Müşavirliği görevine getirildi. Oxford Üniversitesi bünyesinde diplomat eğitimi kurslarını tamamlayan Kardaş, pek çok uluslararası toplantı ve sempozyuma konuşmacı olarak katıldı. Halen Boğaziçi Yöneticiler Vakfı üyesi olan Kardeş, İnsan Gelişimi ve Toplumsal Eğitim Vakfı (İGETEV) bünyesinde ’Müslüman Kadının Tarihi Mirası’ projesini yönetmekte. Ayrıca Sümeyye Erdoğan’ın da yönetiminde yer aldığı Kadın ve Demokrasi Derneği’nde (KADEM) çeşitli komisyonlarda görev yaptı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevine getirilen Ayşe Kardaş Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Şehit Yakınları ve Gaziler Dairesi Başkanlığı, Döner Sermaye Merkez Müdürlüğü birimlerinin sorumluluğunu yürütüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha