ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

TOKİ’DEN EV ALANLAR İSYAN EDİYOR!

TOKİ’DEN EV ALANLAR İSYAN EDİYOR!
TOKİ’DEN EV ALANLAR İSYAN EDİYOR!
Bu Habere Oy Verin!

TOKİ tarafından Kayaşehir’e yapılan konutlarda oturan vatandaşlar, aidat ücretlerinin yüksek olduğu gerekçesiyle eylem yapmaya hazırlanıyor.

Kayaşehir Toki konutlarına Emlak yönetim tarafından yapılan aidat zamlarını protesto etmek için 30 Nisan da toplanacak. B1 tipi dairelerde 108 tl, C tipi dairelerde 125 tl ye yükseltilen aidat ücretleri kayaşehirde oturan binlerce aileyi isyan noktasına getirdi. İlgili yerlere müracaat etmelerine rağmen sonuç alamadıklarını belirten Kayaşehir sakinleri 30 Nisan Cumartesi günü saat 15:00 da toplanarak seslerini duyurmaya çalışacaklar.
Vatandaşlar ile yapmış olduğumuz röportajlarda “Toki’nin bizleri yalnız bıraktığı, Emlak yönetim ve Daf firmasının istedikleri gibi at koşturduklarını” ifade ettiler. Alınan yüksek aidatlara rağmen beklenen hizmetlerin bir türlü alınamadığını belirten kayaşehir sakinleri yapılan uygulamanın “resmi soygun” olduğunu belirttiler.

TOKİ konutlarında gelir düzeyi belli olan ailelerin ikamet ettiğini, bunun bilindiği halde keyfi zamlar yapıldığını belirten vatandaşlar Emlak yönetim’e verdikleri dilekçelere aylar geçmesine rağmen cevap alamadıklarını bildirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha