ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

ALMANYA BALIKESİRLİLER FESTİVALİNE HAZIR

ALMANYA BALIKESİRLİLER FESTİVALİNE HAZIR
ALMANYA BALIKESİRLİLER FESTİVALİNE HAZIR
Bu Habere Oy Verin!

Almanya’da her yıl düzenlenen Balıkesirliler festivali bu hafta sonu gerçekleştirilecek. Almanyanın değişik şehirlerinden yoğun katılımın sağlandığı festivale çevre ülkelerdende katılımlarla şölene dönüşüyor.

Almanya Balıkesirliler Derneği 14 – 15 Mayıs 2016 tarihlerinde Balıkesirliler festivalinin 12.sini kutlayacak. Hıdırellez eğlencesi yine Moers-Meerbeck’teki Rheinpreussen Stadyumunda gerçekleştirilecek.
logo_180x180
Kutlamaların ilk günü (Cumartesi) Orkestra (Koç Kardeşler) eşliğinde TRT Sanatçımız “İsmail Özkan” konseri, Almanya Balıkesirliler Derneği bünyesinde kurulan Karesi Zeybek ekibi ile Türkiyeden gelen Pamukçu Bengi ekibi Folklor gösterileri sunacak ve halk oyunları ile çocuk oyunları düzenlenecek.

İkinci günü (Pazar) ise, derneğin hazırlamış olduğu açık büfe sabah kahvaltısı ile Saat 10’da başlayıp, Türkiyeden gelen Pehlivanlar ile Yağlı Güreşler düzenlenecek, kendi Karesi zeybek ekibimiz ve Pamukçu Bengi ekibi tarafından zeybek oyunları ile Davul- Klarnet ve orkestra eşliğinde canlı Müzik yapılacak.

hdrellez_2013_4_20130522_1814700291
Bu yılki kutlamalarda, yine girişler ücretsiz olup, masrafların karşılanabilmesi için, ikram edilecek etli mamüller başta olmak üzere, yiyecek ve içecekler makul ücretler karşılığında konuklara sunulacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha