ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

BİR DÖNEM SONA ERDİ

BİR DÖNEM SONA ERDİ
BİR DÖNEM SONA ERDİ
Bu Habere Oy Verin!

Balıkesir’de şehir içi ulaşımda bir dönem sona eriyor. TTM’de hizmet veren 8 hattaki 4+1 kişilik 115 dolmuş taksi yerini 8+1’lik araçlara bırakıyor. Modern ve konforlu araçlarda otobüslerdeki gibi kartlı sistem kullanılacak.

Balıkesir Şoförler Odası ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin şehir içi toplu ulaşıma nefes aldıracak kararları yürürlüğe girdi. Belediye meclisinde alınan kararlar ve şoför camiası ile yapılan görüşmelerin ardından 4+1 kişilik 115 dolmuş taksiden 85’i kısa süre sonra 8+1 kişilik araçları kullanmaya başlayacak. Araçlar beyaz üzerine kırmızı kuşak ile Balıkesir trafiğinde olacaklar. Kartlı sitemin kullanılacağı modern araçlar için hak sahipleri koltuk başına Büyükşehir Belediyesine bin 500 TL koltuk artırım bedeli ödeyecek.

ULAŞIMDA YENİ DÖNEM

Şehir içi ulaşımı rahatlatacak sistem hakkında bilgi veren Balıkesir Şoförler Odası Başkanı ve aynı zamanda esnaf Odaları Birliği Başkanı Fehmi Erdem, konuyla ilgili olarak şunları dile getirdi.
“Balıkesir’in Büyükşehir olmasıyla birlikte Büyükşehir Belediyesi’nin şehir içi ulaşıma bakış acısı değişti. İlk önce kampus hattından başlayan değişimle birlikte 14+1 kişilik minibüslerle yaptığımız anlaşma sonrası 25 kişi oturarak 60 kişi taşıyacak modern otobüs haline dönüştürüldü.
Bizler önce taksi dolmuşların sorunu çözelim dedik ve bu konuyla iki senedir Büyükşehir Belediyesi ve Başkan A. Edip Uğur’la birlikte dirsek teması halindeyiz. Karşılıklı anlayış içinde bu konuda sona geldik.
Bilindiği gibi taksi dolmuşlar 4+1 araçlarla hizmet vermekte. Şehir içi taşımada özellikle sabah ve akşam saatlerinde büyük sıkıntılar yaşanmakta. Artık 8+1 araçlara da otomobil denmesiyle birlikte müktesep hakkımıza da zarar getirmeden aynı plaka ile bu araçların kullanımına karar verildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha