ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

BU MEMLEKETTE GÜZEL ŞEYLER OLUYOR!

BU MEMLEKETTE GÜZEL ŞEYLER OLUYOR!
BU MEMLEKETTE GÜZEL ŞEYLER OLUYOR!
Bu Habere Oy Verin!

15 yıl öncesine kadar başka illere gitmeye fırsat bulamayan gençler artık yurt dışına eğitim gezilerine gidiyor.
Gönen Hacı Şükriye İpek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin hazırladığı, Dursunbey Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Burhaniye Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin de ortak olduğu “Geriatrik Hastaların Bakım ve Rehabilitasyon Hizmetleri İçin AB’de Hemşirelik Stajı” adlı AB Mesleki Eğitim Programı Erasmus+ projesi çerçevesinde Burhaniye’den sekiz ve Dursunbey’den altı öğrenci, Avusturya’nın başkenti Viyana’da staj yaptı.

Viyana’daki proje ortakları Eurasya ve Caritas kurumlarını ziyaret eden öğrenciler, Yaşlı ve Hasta Bakımı alanında Avrupa’nın farklı ülkelerinde hizmet veren Caritas’ın 5 farklı kurumunda staj programına katıldı. Viyana’nın tarihî, kültürel mekanlarını da gezen öğrenciler, Viyana’da iki farklı HTL – Yüksek Meslek Lisesi’ni ziyaret ederek Avusturya eğitim sistemini de yakından takip etme imkanı buldular. Donauspital adlı hastaneyi de ziyaret eden öğrenciler, hastane yetililerinden hastanenin yapısı ve işleyişi hakkında bilgi aldılar. Burhaniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır’ın idaresinde ve Okul Müdürü Mehmet Bicik’in refakatinde Viyana’da staj yapan Burhaniye Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, 65 yaş ve üstü hastaların bakımı ve rehabilitasyonu ile ilgili Avusturya’daki uygulamaları yerinde ve yakından görme imkanı buldular. Hasta ve yaşlı bakımı, evde bakım hizmetleri ve hastanelerin işleyişi ile ilgili önemli bilgiler edinen öğrenciler, “Başta okul Müdürü Mehmet Bicik olmak üzere projenin hazırlanmasında ve gerçekleşmesinde katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Son iki yılda dört projeyle 12 öğretmen ve 51 öğrencilerinin AB projeleri kapsamında yurtdışı projelerine katıldığını belirten Burhaniye Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet BİCİK, “ Öğrencilerimizin mesleki bilgi ve tecrübelerinin artmasına vesile olan bu projelerin gerçekleşmesinde ve yürütülmesinde çok önemli desteklerini gördüğümüz Bandırma Akşemsettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Kürşat Doğan, Gönen Hacı Şükriye İpek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Özgür Kaçan ve Dursunbey Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Köse’ye teşekkür ediyorum. Burhaniye Kaymakamımız Sayın Hüseyin Öner’e, Belediye Başkanımız Necdet Uysal’a, Belediye Başkan Yardımcımız Cemal Akkılınç’a ve Milli Eğitim Müdürümüz Güner Bahadır’a katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Yine Viyana’da bizi en iyi şekilde ağırlayan, öğrencilerimizin stajlarını en verimli şekilde tamamlamalarını sağlayan Caritas ve Eurasya kurumları yetkililerine ve bize refakat eden Salih ve Halit Beylere de çok teşekkür ediyorum” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha